„Pirmą kartą.“ Padėtis kritinė. JAV netenka lėktuvnešio (Foto)  ()

Susiduria su labai rimtomis problemomis


Lėktuvnešis
Lėktuvnešis
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=ZW-i1cVe9Lk

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Naujojo branduolinio lėktuvnešio „USS John F. Kennedy“ pristatymas JAV kariniam jūrų laivynui atidėtas dvejiems metams.

Apie tai pranešė JAV karinio jūrų laivyno institutas.

Vėlavimą lėmė techniniai sunkumai, susiję su šiuolaikinių sistemų integravimu – ypač elektromagnetinės katapultos, amunicijos keltuvų ir kitų inovacijų.

[Premjera!] „FLSUN T1 MAX“: Revoliucija 3D spausdinimo rinkoje – greitis, patikimumas ir didesnis tūris (Video)
4805 8

3D spausdinimo pramonės lyderė, „FLSUN“, su džiaugsmu pristato naująjį savo kūrinį – „FLSUN T1 MAX“. Tai ne šiaip atnaujinimas, o proveržis, sukurtas atsižvelgiant į ilgametę patirtį ir tiesioginį smulkių bei vidutinių spausdinimo ūkių operatorių ir gamintojų grįžtamąjį ryšį. Šis modelis yra skirtas patenkinti augančius modernios gamybos poreikius, siūlydamas didesnį spausdinimo tūrį, tylesnį veikimą ir dar didesnį patikimumą.

Išsamiau

Vietoj planuotos 2025 m. datos laivas į laivyną įsilies tik 2027 m. Tai laikinai sumažins lėktuvnešių skaičių JAV kariniame jūrų laivyne nuo 11 iki 10 mažiausiai metams.

Padėtį taip pat apsunkina kvalifikuotų specialistų trūkumas ir komponentų tiekimo vėlavimai – panašios problemos šiuo metu pastebimos ir „Columbia“ tipo povandeninių laivų statybos programoje.

Dėl „USS John F. Kennedy“ pristatymo vėlavimo karinis jūrų laivynas bus priverstas anksčiau laiko išleisti į pensiją senstantį lėktuvnešį „USS Nimitz“, kurio eksploatavimo laikas artėja prie pabaigos.

 

Tai reiškia, kad pirmą kartą per dešimtmečius Jungtinėms Valstijoms laikinai liks tik dešimt lėktuvnešių – tai gali apriboti jų gebėjimą greitai reaguoti įvairiuose pasaulio regionuose, ypač Azijos ir Ramiojo vandenyno regione.

Karinis jūrų laivynas pažymi, kad jau peržiūri lėktuvnešių rotacijos grafiką ir planuoja optimizuoti laivyno dislokavimą, kad sumažintų karo laivų skaičiaus sumažinimo pasekmes.

Reikėtų pažymėti, kad šiandien JAV laivų statybos pramonė susiduria su labai rimtomis problemomis. Visų pirma, tai planavimo sunkumai ir kritinis kvalifikuotų specialistų trūkumas.

 

Papildomų sunkumų kelia tai, kad daugelis sistemų nebuvo patikimos eksploatacijos požiūriu, o tai sukelia didelius vėlavimus, ypač statant naujus branduolinius povandeninius laivus su balistinėmis raketomis.

Dar Amerikos pramonė susiduria su problemomis įgyvendinant didelio masto JAV karinio jūrų laivyno programą, skirtą „Constellation“ tipo fregatų statybai.

Šiuo metu šios programos įgyvendinimas atsilieka trejais metais nuo grafiko, o tai jau yra kritinis veiksnys plečiant JAV karinį jūrų laivyną strateginės konkurencijos su Kinijos laivynu kontekste.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(1)
(2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()