„Smogė masinio naikinimo ginklai.“ Košmaras fronte. Peržengta Raudona riba  ()

Rimtas pažeidimas.


Karas Ukrainoje
Karas Ukrainoje
© General Staff of the Armed Forces of Ukraine (Atvira licencija) | https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1087035596942851&set=pb.100069092624537.-2207520000&type=3

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vokietijos federalinės žvalgybos tarnybos (BND) ir dviejų Nyderlandų žvalgybos agentūrų duomenimis, Rusija Ukrainoje vis dažniau naudoja cheminius ginklus.

„Rusijos armijai ašarines dujas ir chlorpikriną naudoti tapo įprasta, tai plačiai paplitusi praktika“, – penktadienį bendrame pranešime teigė BND kartu su Nyderlandų karinės žvalgybos ir saugumo tarnyba (MIVD) ir Nyderlandų bendrąja žvalgybos ir saugumo tarnyba (AIVD).

Panašiomis į ašarinių dujų savybėmis pasižymintis chlorpikrinas dar vadinamas trichloronitrometanu, jį naudoti draudžiama pagal Cheminių ginklų konvenciją (ChGK).

[Lenkija+Kuponai] Tik nuo 78€! Namams ir automobiliui. Mega daugiafunkciai siurbliai sutvarkys tokią betvarkę, kuri atrodė neįveikiama
4495 1

Specialus rinkinukas

Fantastiškos kainos

Kuponai

Ribotas kiekis

Iš Lenkijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „CROSIKO W07“ - daugiafunkcis siurblys

2) „CROSIKO C988“ - daugiafunkcis siurblys

Išsamiau

Chlorpikrinas – kvėpavimo takus veikiančių medžiagų grupei priklausanti aktyvioji cheminio ginklo medžiaga. Antrojo pasaulinio metais ji dar buvo vadinama „Žaliuoju kryžiumi“, mat būtent tokiu ženklu būdavo pažymėti šia medžiaga užpildyti sviediniai.

Chlorpikrinas – rimtas pažeidimas

Uždarose patalpose didelė chlorpikrino koncentracija gali būti mirtina, nurodė agentūros. Jos pabrėžė, kad chlorpikrino naudojimas yra rimtas ChGK pažeidimas, mat konvencija draudžia bet kokiomis aplinkybėmis naudoti šią plaučius veikiančią medžiagą.

 

ChGK – pirmoji pasaulyje daugiašalė sutartis, kuria buvo uždrausta naudoti ištisą masinio naikinimo ginklų kategoriją – po ilgus metus trukusių derybų buvo pasirašyta Paryžiuje 1993 m.

Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) duomenimis, 1997 m. įsigaliojusią sutartį pasirašė ir Rusija, ir Ukraina.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: ELTA
ELTA
Autoriai: Jūras Barauskas
(12)
(35)
(-23)
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Komentarai ()