„Kraujo grandinė: kaip Vakarai pasiekia Rusijos karo laukus“  ()

Pareiškimai apie paramą Ukrainai ir Rusijos karo nusikaltimų pasmerkimas liks tuščiais žodžiais.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Oleg V. Belyakov - AirTeamImages (CC BY-SA 3.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sukhoi_Su-34,_Russia_-_Air_Force_AN1646787.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos bombonešiai Su-34 ir naikintuvai Su-35S, Rusijos oro pajėgų pagrindas, daugiausia varomi Vakarų technologijomis. Naujausia Tarptautinės žmogaus teisių partnerystės (IPHR) ataskaita rodo, kad nepaisant sankcijų, rusai masiškai naudoja elektroniką iš JAV, Japonijos, Vokietijos ir Taivano. Šio reiškinio mastas kelia abejonių dėl tarptautinių sankcijų veiksmingumo.

Ataskaita „Problemos dalys: Vakarų technologijų atsekimas mirtingiausiuose Rusijos lėktuvuose“ buvo parengta bendradarbiaujant su Ukrainos nepriklausoma kovos su korupcija komisija (NAKO) ir „Hunterbrook Media“. Ekspertai išanalizavo Rusijos kovinių lėktuvų komponentus ir nustatė, kad beveik visos Su-34 ir Su-35S elektroninės sistemos yra importuojamos – daugiausia iš šalių, kurioms taikomi apribojimai.

[EU+Kuponai] Prasidėjo! „June Mega Sale“ išpardavimas. Iki 70 % nuolaidos, geriausi daiktai ir 100 € prizai. Paskubėkite, pasiūla ribota!
6504

„June Mega Sale“!

Galioja iki 2025-06-30

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

Prizai iki 100€

Išsamiau

Rusija komponentus gauna per platų tarpininkų tinklą. Pagrindinės šios tiekimo grandinės grandys apima subjektus, veikiančius Kinijoje, Turkijoje, Honkonge, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir netgi – nepaisant ES sankcijų – Europos Sąjungos šalyse.

Identifikuota net 1115 iš 1119 unikalių dalių, maitinančių Rusijos orlaivių elektroniką. Su-34 atveju 68 % komponentų yra iš Amerikos kompanijų, tokių kaip „Texas Instruments“, „Analog Devices“, „Intel“, „Maxim“ ir „OnSemi“. Su-35S atveju šis procentas yra 62 %. Sąraše taip pat yra kompanijų iš Japonijos, Vokietijos, Pietų Korėjos ir Taivano.

Sankcijos? Rusai iš mūsų tyčiojasi. Jie parodė Europai, kieno rankose yra kortos

 

Panašius rezultatus padarė ir tyrimų grupė „InformNapalm“, ištyrusi UMPK rinkinius, kurie įprastas bombas paverčia moderniomis sklandymo bombomis. Jie taip pat rado komponentų iš Taivano. Tačiau daugiafunkcio Su-30SM atveju buvo aptikti prancūziškos kilmės komponentai.

„Reikalingos griežtesnės sankcijos Rusijai, o gamintojai privalo įgyvendinti aukštesnius deramo patikrinimo ir tiekimo grandinės kontrolės standartus, kad jų produktai nebūtų naudojami Rusijos ginklų pramonėje. Priešingu atveju pareiškimai apie paramą Ukrainai ir Rusijos karo nusikaltimų pasmerkimas liks tuščiais žodžiais. Greito ir tinkamo atsako trūkumas tik skatins smurto eskalavimą“, – rašoma ataskaitoje.

Vakarų technologijos Rusijos bombonešiuose

 

Su-34 yra vienas svarbiausių taktinių bombonešių Rusijos arsenale. Varomas dviejų AL-31F M1 variklių, jis pasiekia iki 1900 km/val. greitį ir gali gabenti iki 8 tonų sprogmenų. Dėl savo efektyvumo atliekant tikslius smūgius, ypač naudojant sklandomąsias bombas, jis kelia realią grėsmę Ukrainos fronte.

Su-35S, savo ruožtu, yra modernus ketvirtos kartos naikintuvas, pagrįstas Su-27 konstrukcija, tačiau patobulintas pažangia elektronika ir galimybe gabenti įvairius ginklus, įskaitant bombas. Jis laikomas vienu pavojingiausių orlaivių Rusijos arsenale.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(7)
(-4)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()