„Išleisime šimtus milijonų.“ Lietuva pradės uždraustų ginklų gamybą ()
„Tai bus nemaža suma.“
© Kaihsu Tai, CC BY-SA 3.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Flag_of_Lithuania_on_top_of_Vilnius_Castle_Complex.JPG
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Suomija ir Lietuva planuoja kitais metais pradėti gaminti priešpėstines minas sau ir tiekimui Ukrainai dėl Rusijos keliamos karinės grėsmės.
Apie tai praneša agentūra „Reuters“.
Anksčiau abi šalys balsavo už pasitraukimą iš Otavos konvencijos, draudžiančios gaminti ir naudoti tokias minas, ir, pasak pareigūnų, gamyba gali būti pradėta pasibaigus šešių mėnesių pasitraukimo iš sutarties procesui.
„Prieštankinėms minoms, taip pat ir priešpėstinėms minoms, išleisime šimtus milijonų eurų. Tai bus nemaža suma“, – sakė Lietuvos Krašto apsaugos viceministras Karolis Aleksa.
|
Pasak jo, bus užsakyta dešimtys tūkstančių priešpėstinių minų arba net daugiau.
„Vienas iš tiekimo šaltinių bus mūsų nacionalinė pramonė. Mūsų pramonė gali jas pagaminti“, – patikino K. Aleksa.
Pažymima, kad pradėjus gamybą, Lietuva galės tiekti minas kitoms šalims, įskaitant Ukrainą, kuri taip pat pradėjo pasitraukimo iš konvencijos procedūrą, teigė Vincas Jurgutis, Lietuvos gynybos pramonės asociacijos vadovas.
Suomijos parlamento Gynybos komiteto pirmininkas Heikki Autto pareiškė, kad jo šalis galėtų gaminti savo priešpėstines minas. „Tai labai efektyvi ir ekonomiškai perspektyvi sistema“, – sakė jis.
Jis taip pat pažymėjo, kad Suomija gali tiekti priešpėstines minas Ukrainai.
„Remti Ukrainą ne tik teisinga, bet ir mūsų pareiga, tai svarbu ir pačios Suomijos saugumui“, – sakė H. Autto.
Suomijos gynybos bendrovės „Nammo Lapua“, „Insta“ ir „Raikka“ parlamento gynybos komitetui pranešė, kad yra suinteresuotos minų gamyba. Kita bendrovė „Forcit Explosives“ teigė esanti pasirengusi aptarti galimybes su kariuomene.