Bet kuriai kitai armijai tai būtų katastrofa. Rusija peržengė ribą ir viskas virto košmaru  ()

Rusijos invazija į Ukrainą Putinui kainavo ne tik jo tarptautinį autoritetą, bet ir turi ekonominių pasekmių Rusijos Federacijai. Kremliaus armija prarado didžiulį kiekį karinės įrangos, o 2025 m. vasarą buvo sumuštas sunaikintų tankų rekordas.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© General Staff of the Armed Forces of Ukraine (Atvira licencija) | https://www.facebook.com/photo/?fbid=1087019430277801&set=pcb.1087019590277785

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainos kariuomenė pranešė, kad nuo invazijos pradžios Rusija prarado daugiau nei 11 000 tankų. Nors tai stulbinantis skaičius, priešingai nei atrodo, Ukrainai tai nėra gera žinia.

Ukrainos gynybos ministerija 2025 m. liepą atskleidė, kad Rusija peržengė svarbų šarvuočių nuostolių nuostolių etapą. 11 000 transporto priemonių apima tiek pataisomus nuostolius, tiek neatgaunamus nuostolius. Pirmiesiems priskiriama apgadinta technika, kuri buvo atgauta iš mūšio lauko ir grąžinta į frontą. Kita vertus, neatgaunamiems nuostoliams priskiriami visiškai sunaikinti tankai, kurie buvo palikti, arba atgauti įrenginiai, panaudoti kaip „donorai“ atsarginėms dalims.

Nepaisant to, 11 000 tankų per trejus metus trunkančio masinio karo daugumai armijų būtų nesėkmė ir didelė sisteminė problema. Tačiau Rusijai tokia padėtis yra priimtina, o ukrainiečiams tai – didelė problema.

Rusija nevertina savo tankistų gyvybių

[EU+Kuponai] Tik nuo 97€! Vėjo jėgainių rinkiniai. Turėkite energetinę nepriklausomybę visur, kur tik jums reikia
6066 7

Fantastiškai geros kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Net sovietmečiu rusai ir jų karinė doktrina manė, kad misijos įvykdymas yra svarbesnis už kareivio ar tam tikros technikos operatoriaus (tanko vairuotojo, piloto ir pan.) gyvybę. Ukrainos invazija tai tik patvirtino, kaip matyti ir iš šarvuočių konteksto.

Jau 2023 m. kovo mėn. pasirodė pirmieji pranešimai apie daugiau nei 70 metų senumo sovietinių tankų, tokių kaip T-54/55, sugrįžimą į frontą. Po metų buvo paviešinti pirmieji vaizdo įrašai, kuriuose šie tankai matomi kovoje. Tiesa, jiems trūksta pažangių ugnies valdymo ir šarvų sistemų, būdingų šiuolaikiniams tankams, dalyvaujantiems kovos veiksmuose Ukrainoje. Todėl, palyginti su „Abrams“ ar „Leopard“ tankais, kuriuos ukrainiečiai gavo iš Vakarų, T-54/55 nublanksta.

Panaši situacija susidarė ir su T-62 – transporto priemone, pradėta naudoti sovietų armijoje 1962 m. Šį tanką rusai 2022 m. gegužę panaudojo kovai su ukrainiečiais. Tačiau šios transporto priemonės Ukrainos kariuomenei didelių problemų nekėlė. Nors jos nesuteikia jokios reikšmingos apsaugos nuo šiuolaikinių prieštankinių ginklų, tokių kaip valdomos ir nevaldomos raketos su forminėmis užtaisų galvutėmis, bepiločiai orlaiviai, minų ar artilerijos ugnis, jos vis tiek yra šarvuota transporto priemonė „linijoje“, kurią reikia neutralizuoti.

Dėl karo įskaičiuoti didžiuliai Rusijos nuostoliai

 

Ginkluoti konfliktai visada susiję su didelėmis išlaidomis – degalų ir įrangos įsigijimas gali kainuoti milijonus eurų. Tas pats pasakytina ir apie tankus naikinančius ginklus, t. y. valdomas ir nevaldomas raketas, naudojamas įvairiose prieštankinėse sistemose. Viena FGM-148 „Javelin“ raketa kainuoja – priklausomai nuo versijos – nuo ​​81 000 iki daugiau nei 117 000 eurų, o vienas sviedinys, paleistas iš M142 HIMARS, kainuoja apie 152 000 eurų.

 

Švedijos tiekiami trumpojo nuotolio prieštankiniai valdomieji raketų paleidimo įrenginiai NLAW kainuoja maždaug po 25 000 eurų. Kalbame apie didelę pinigų sumą, o įranga, kuri bus naudojama prieš modernesnius T-90M, naudojama prieš senus T-54/55 tankus.

Žinoma, tai reikš siaubingus Rusijos tankų nuostolius, tačiau, kaip minėta anksčiau, Kremliui tai yra antraeilis ar net trečiaeilis klausimas. Rusijos mikropuolimai, kuriuos vykdo mažos mechanizuotos ir šarvuotos pajėgos, nėra įspūdingi veiksmai, verti termino „puolamasis“, tačiau jie veiksmingai silpnina Ukrainos gynybos liniją, versdami dažnesnes pajėgų rotacijas fronte ir didinant įrangos tiekimą.

Kremlius tikisi, kad kažkuriuo metu ras silpną Ukrainos gynybos vietą ir ją pralauš. Ar nemažas skaičius rusų pražus senoje, sovietinėje įrangoje, ar atsidurs Ukrainos nelaisvėje, yra kita istorija.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(5)
(1)
(4)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: