Šokiruojantis pranešimas. „Įvyko branduolinis sprogimas. Likite patalpose, kol nebus nurodyta kitaip“  ()

Kelių kilometrų spinduliu.


Asociatyvus pav.
Asociatyvus pav.
© geralt (Pixabay Content Licence)|https://pixabay.com/illustrations/ai-generated-nuclear-bomb-people-8756089/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tarptautinė radiologinės saugos komisija (ICRP) teigia, kad „tinkamas pasiruošimas ir tinkamas reagavimas į branduolinį pavojų ar sprogimą gali apsaugoti jūsų ir jūsų šeimos sveikatą ir gyvybę“, – savo svetainėje tv3.lt praneša TV3 televizija.

Per pirmąsias 10 kritinių minučių po sprogimo „geriausias būdas apsaugoti save ir savo šeimą yra patekti į pastato centrą arba rūsį“, – pabrėžia ICRP.

Po sprogimo ekspertai rekomenduoja bent 10 minučių pabūti slėptuvėje. „Jei galite greitai pasiekti daugiaaukštį pastatą ar rūsį, padarykite tai nedelsdami. Saugiausios slėptuvės yra plytų arba betono konstrukcijos, taip pat tinka požeminės automobilių stovėjimo aikštelės arba metro stotys“, – primena ekspertai.

[Mažiausia kaina istorijoje!] 2000+ užsakymų ir lietuvių pagyros. „Fantastiškas. Mano žmona 9-ame danguje. Labiausiai pasiteisinęs pirkinys!“ (Video, „ABIR WD8“ atsiliepimai)
6844

Mažiausia kaina istorijoje

2000+ užsakymų

Labai giriamas pirkėjų iš Lietuvos ir viso pasaulio

Specialūs kuponai

Iš EU, greitas ir saugus pristatymas

Naujausi techniniai sprendimai ir puikios valymo galimybės

Išsamiau

Be to, ICRP rekomenduoja per 24 valandas nuo sprogimo įjungti turimas medijos priemones, AM/FM radijo stotis, naudojant baterijomis maitinamus įrenginius, ir laukti oficialių nurodymų bei signalų. „Likite patalpose, kol nebus nurodyta kitaip“, – pataria Radiacinės saugos komisijos svetainė.

„Pirmąsias 12–24 valandas likite saugiausioje vietoje – rūsyje arba didelio pastato centre, nebent kyla tiesioginis pavojus (pvz., gaisras, dujų nuotėkis, pastato griūtis ar sunkūs sužalojimai) arba valdžios institucijos nurodo, kad saugu pasitraukti. Savarankiškai evakuotis reikėtų tik tuo atveju, jei pavojingos radioaktyvios zonos yra aiškiai pažymėtos ir yra nustatyti saugūs evakuacijos keliai“, – sako ekspertai.

 

Tuo tarpu svarbiausiems darbuotojams gali būti leista laikinai palikti savo slėptuves, kad atliktų svarbias gelbėjimo užduotis.

Kas nutinka, jei žmogus yra veikiamas radiacijos?

Jei įtariate, kad buvote paveikti radioaktyviųjų dalelių, kuo greičiau nusivilkite užterštus viršutinius drabužius ir batus, kruopščiai nuplaukite visą paveiktą odą ir plaukus.

Ekspertai rekomenduoja, kad gyvūnai, kurie galėjo būti paveikti, turėtų būti šukuojami izoliuotoje vietoje, atokiau nuo kitų, ir, jei įmanoma, išmaudomi.

Kaip žinoti, kada prasideda branduolinė ataka?

 

Iš anksto įvertinus branduolinio sprogimo pavojus, galima greitai ir racionaliai reaguoti kilus realiam pavojui, teigia ICRP.

Ryškus blyksnis, matomas net iš 10 km atstumo, reiškia, kad įvyko branduolinis sprogimas. Po ryškaus blyksnio seka ugnies kamuolys, kuris kelias sekundes skleidžia intensyvią šilumą, kuri gali sukelti nudegimus, sužalojimus ir uždegti daiktus kelių kilometrų spinduliu.

Ugnies kamuolys ir po jo kilusi smūginė banga gali sunaikinti miesto kvartalus, apgadinti pastatus už kelių kilometrų, o nuolaužos kelia papildomą pavojų. Ekspertai perspėja, kad pirminė spinduliuotė gali rimtai sužeisti ar net nužudyti žmones lauke kelių kilometrų spinduliu.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(11)
(4)
(7)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()