Sensacingi pranešimai. „Trumpas klausia apie puolimą prieš Maskvą“ ()
Įtariama, kad Donaldas Trumpas telefono skambučio metu paklausė Volodymyro Zelenskio, ar Ukraina galėtų smogti Maskvai, pranešė „Financial Times“.

© Gage Skidmore (CC BY-SA 2.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Donald_Trump_%2850548277763%29.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Financial Times“ cituoja du asmenis, susipažinusius su Donaldo Trumpo ir Volodymyro Zelenskio telefono pokalbiu.
JAV prezidentas paklausė savo Ukrainos kolegos, ar Kyjivas galėtų atakuoti Maskvą ir kitus taikinius Rusijos gilumoje, jei Vašingtonas aprūpintų juos tolimojo nuotolio ginklais.
Pasak laikraščio, Trumpas netgi paragino Zelenskį suintensyvinti smūgius Rusijai. Pirmadienį JAV lyderis paskelbė apie naujus ginklų tiekimus į keblią padėtį patekusiai Ukrainai. Už įrangą mokės Europos sąjungininkės ir Kanada.
|
„Washington Post“ apžvalgininkas Davidas Ignatiusas pranešė, kad JAV prezidentas svarsto galimybę duoti Ukrainai tolimojo nuotolio sparnuotąsias raketas „Tomahawk“.
Tos pačios raketos buvo panaudotos amerikiečių per neseniai įvykdytą ataką prieš taikinius Irane. Galiausiai šie ginklai nebuvo įtraukti į sąrašą. Gali būti, kad ukrainiečiai juos gaus ateityje.
„Tomahawk“ raketų veikimo nuotolis leistų Ukrainai atakuoti taikinius Maskvoje ar Sankt Peterburge.
Respublikonų administracija JAV staiga pasuko kitu keliu. Daugelis ekspertų mano, kad Trumpas tikėjosi santykių su Rusija atnaujinimo, tačiau galiausiai to nepavyko padaryti.