Kinija vėl nustebino karo ekspertus. Šie vaizdai netoli sienos su Rusija yra nepamirštami (Video)  ()

Atsakymai gali būti keliantys nerimą.


Kinijos kariai
Kinijos kariai
© Chairman of the Joint Chiefs of Staff (Atvira licencija) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Soldiers_of_the_Chinese_People%27s_Liberation_Army_-_2011.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Sparčiai keičiantis karybai, visų rūšių nepilotuojamos kovos transporto priemonės nebėra mokslinės fantastikos vizija, o realybė, galinti radikaliai pakeisti būsimų konfliktų vaizdą. Būtent todėl Kinija vėl atsidūrė dėmesio centre, išbandydama savo naujausią pasiekimą.

Kinijos ginkluotosios pajėgos ką tik surengė pratybas, kuriose dalyvavo automatiniais šautuvais ginkluoti robotiniai šunys. Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo kaip scena iš vaizdo žaidimo ar mokslinės fantastikos filmo, tačiau už šios demonstracijos slypi labai realus karo pokytis. Kas yra šie keturkojai robotai, kaip jie veikia ir kodėl jie buvo išbandyti tiesiai prie Rusijos sienos? Atsakymai gali būti keliantys nerimą.

[Mažiausia kaina istorijoje!] 2000+ užsakymų ir lietuvių pagyros. „Fantastiškas. Mano žmona 9-ame danguje. Labiausiai pasiteisinęs pirkinys!“ (Video, „ABIR WD8“ atsiliepimai)
7088

Mažiausia kaina istorijoje

2000+ užsakymų

Labai giriamas pirkėjų iš Lietuvos ir viso pasaulio

Specialūs kuponai

Iš EU, greitas ir saugus pristatymas

Naujausi techniniai sprendimai ir puikios valymo galimybės

Išsamiau

 

Remiantis valstybinio kanalo CCTV-7 transliuota vaizdo medžiaga, Kinijos armijos pratybos pademonstravo didėjantį kovinių operacijų automatizavimą, net atskirų pėstininkų būrių lygmeniu. Pratybų metu automatiniais šautuvais ginkluoti robotiniai keturkojai judėjo sunkia vietove kartu su kareiviais, atlikdami manevrus, anksčiau skirtus tik žmonėms. Pratybas šiauriniuose kalnuotuose regionuose netoli Rusijos sienos atliko 76-oji Liaudies išlaisvinimo armijos grupė. Nors tiksli vieta nebuvo atskleista, artumas Rusijai turi simbolinę reikšmę tiek Pekino ir Maskvos bendradarbiavimo, tiek konkurencijos kontekste.

Lauke išbandyti robotai turėjo šiuolaikiniam mūšio laukui būtinus pajėgumus. Jie galėjo atlikti žvalgybą, teikti priedangos ugnį ir standartinę artimos kovos paramą. Mašinos judėjo per žolėtus laukus ir uolėtas vietoves, teikdamos ugnies paramą sausumos pajėgoms ir slopindamos priešo pozicijas.

 

Nors jų demonstruojami pajėgumai yra įspūdingi, lieka daug klausimų dėl autonominių platformų naudojimo realiose kovos situacijose patikimumo, etikos ir strateginių pasekmių. Pasak vietinės televizijos cituojamų Kinijos armijos instruktorių, šie keturkojai robotai turi pranašumų, palyginti su tradicinėmis kovos mašinomis.

Jų lengvumas ir lankstumas judant nelygiu reljefu leidžia jiems lydėti pėstininkus net tose vietovėse, į kurias ratinės transporto priemonės negali patekti. Jie taip pat gali gabenti įvairius naudinguosius krovinius (nuo ginklų iki jutiklių), taip padidindami kovinių grupių operacinį potencialą.

Antžeminių robotų integravimas su nepilotuojamais orlaiviais buvo ypač svarbus, nes pratybų metu virš keturkojų skraidė maži taktiniai dronai, realiuoju laiku perduodami žvalgybos duomenis, informaciją apie mūšio lauką ir surasdami taikinius.

Tokia oro ir žemės sinergija gali žymiai padidinti operacijų efektyvumą, suteikdama vadams beveik visišką kovos eigos kontrolę. Todėl nenuostabu, kad Kinija nėra vienintelė šioje technologinėje revoliucijoje, nes Jungtinės Valstijos, Rusija ir kitos karinės valstybės taip pat išbando tokio tipo kovinius robotus, nors ir mažesniu mastu nei Kinija.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(1)
(2)
(-1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()