Ukrainoje pastebėtas naujas Rusijos ginklas. Išsigelbėjimo nėra (Video) ()
Kremlius jį naudoja prieš civilius gyventojus.
© Stop kadras | https://x.com/TheDeadDistrict/status/1944132669517725953?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1944132669517725953%7Ctwgr%5Ef96dd1426dd10d746ca7326ea72e95986f802d24%7Ctwco
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašas, kuriame teigiama, kad Rusija modernizavo vieną iš pažangiausių savo sparnuotųjų raketų „Ch-101“, kurią naudoja Ukrainos miestams atakuoti. Kremliaus inžinieriai prie raketos pridėjo naujo tipo kovinę galvutę, aprūpintą itin pavojingais kasetiniais šaudmenimis.
😮💨 Massive strike on Chernivtsi!
— 𝔗𝔥𝔢 𝕯𝔢𝔞𝔡 𝕯𝔦𝔰𝔱𝔯𝔦𝔠𝔱△ 🇬🇪🇺🇦🇺🇲🇬🇷 (@TheDeadDistrict) July 12, 2025
Likely a Kh-101 missile with a cluster warhead. pic.twitter.com/zRF4bAJq5H
|
Kasetiniai šaudmenys yra vienas pavojingiausių ginklų, naudojamų Rusijos ir Ukrainos kare. Šio tipo ginklas veikia kaip sviedinys arba bomba su miniatiūriniais sprogstamaisiais užtaisais, kurie išsklaidomi tam tikroje teritorijoje ir gali pataikyti į priešo kariškius ar transporto priemones. Tačiau problema ta, kad kai kurie iš šių užtaisų nesprogsta ir daugelį metų kelia potencialią grėsmę civiliams nesprogusių sprogmenų pavidalu.
Didelis šio ginklo efektyvumas, matyt, kompensuoja šį trūkumą, nes tiek Rusija, tiek Ukraina naudoja tokius ginklus. Tačiau Kremlius jį naudoja prieš civilius gyventojus, kaip matyti naujame vaizdo įraše iš Černivcių, kur Kremlius, kaip pranešama, panaudojo sparnuotąją raketą „Ch-101“, kurioje įmontuota kasetinių šaudmenų galvutė.
Šiuo metu kasetinius šaudmenis reglamentuoja speciali JT konvencija, nors ne visos šalys įsipareigojo ją pasirašyti. Lenkija taip pat yra šiame sąraše, o kai kurios šalys, susidūrusios su karu Ukrainoje, nusprendė grįžti prie šio arsenalo. Pavyzdžiui, Lietuva priėmė tokį sprendimą. Specialiame pareiškime šalis savo sprendimą paaiškino taip:
„Rusijos karas prieš Ukrainą rodo, kaip sunku veiksmingai pakeisti kasetinius šaudmenis ir jų gynybinius pajėgumus atgrasant nuo didelio masto puolimo. Esant dideliam šaudmenų trūkumui ir ilgėjant užsakymų pateikimo terminams, reikiamo kiekio gynybai užtikrinimas tampa logistiniu ir finansiniu iššūkiu. Standartinių šaudmenų pakeitimas kasetiniais šaudmenimis sumažina tam pačiam efektui pasiekti reikalingų šaudmenų kiekį ir logistinę naštą.“