Dvi galingos šalys ruošiasi pasirašyti naują sutartį. Naujos detalės  ()

Netikėti įvykiai.


Eurofighter Typhoon
Eurofighter Typhoon
© Jerry Gunner (CC BY 2.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:ZJ811_AZ_17_Squadron_Eurofighter_Typhoon_T.1_RAF_Coningsby_%283313336765%29.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Bloomberg“, remdamasi anoniminiu aukšto rango Vokietijos pareigūnu, praneša, kad liepos 17 d. Londone Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Keiras Starmeris ir Vokietijos kancleris Friedrichas Merzas pasirašys gynybos sutartį, kuria abi šalys įsipareigoja ginti viena kitą ginkluoto išpuolio atveju.

Agentūros teigimu, sutarties pasirašymo ceremonija vyks Viktorijos ir Alberto muziejuje Londone – didžiausiame pasaulyje dekoratyvinio meno ir dizaino muziejuje.

Pasak šaltinio, abipusis gynybos įsipareigojimas buvo atsakas tiek į augančią karinę grėsmę iš  Rusijos, tiek į Europos sąjungininkų susirūpinimą dėl JAV gynybos įsipareigojimų NATO, vadovaujant  prezidentui Donaldui Trumpui,  patikimumo.

[Lenkija+Kuponai] Tik nuo 78€! Namams ir automobiliui. Mega daugiafunkciai siurbliai sutvarkys tokią betvarkę, kuri atrodė neįveikiama
5874 1

Specialus rinkinukas

Fantastiškos kainos

Kuponai

Ribotas kiekis

Iš Lenkijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „CROSIKO W07“ - daugiafunkcis siurblys

2) „CROSIKO C988“ - daugiafunkcis siurblys

Išsamiau

„Bloomberg“ šaltinis Vokietijos vyriausybėje pabrėžė, kad naujoji sutartis nepakeičia kolektyvinės gynybos principo, kuriuo grindžiama NATO steigimo sutartis, žinoma kaip 5 straipsnis.

Britanija yra viena iš dviejų branduolinių valstybių Europoje, kita yra Prancūzija. Tuo tarpu Vokietija neturi savo branduolinių ginklų ir pasikliauja JAV „branduoliniu skėčiu“. Tuo pačiu metu, pasak „Bloomberg“ šaltinio, naujajame susitarime branduoliniai ginklai nėra aiškiai paminėti.

 

Pagal susitarimą šalys taip pat įsipareigoja per ateinantį dešimtmetį įgyvendinti bendrą programą, skirtą sukurti naują tolimojo nuotolio „Deep Precision Strike“ raketų sistemą, galinčią smogti taikiniams, esantiems daugiau nei 2000 km atstumu.

Gynybos sutarties pasirašymas buvo ilgų derybų, prasidėjusių 2024 m. rugpjūtį, Starmerio vizito Berlyne metu, rezultatas. Tuo metu JK ministras pirmininkas susitarimą pavadino „platesnio perkrovimo, pagrįsto nauja bendradarbiavimo dvasia, dalimi“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(7)
(0)
(7)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()