„Ištrins Kaliningradą iš žemėlapio.“ Prieš Rusiją pajudėjo 50 karo laivų ()
Pasiruošimas galimam kariniam susidūrimui su Rusija tapo NATO šalių prioritetu.

© A.Savin, FAL (Atvira licencija) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kaliningrad_05-2017_img10_aerial_view.jpg
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
JAV sausumos pajėgų Europoje ir Afrikoje vadas generolas Christopheris Donahue teigė, kad prireikus NATO yra pajėgus užimti Kaliningrado sritį per trumpiausią įmanomą laiką.
„Kaliningrado sritis yra apie 47 mylių pločio (apie 75 kilometrus – Lietuvos pusėje) ir yra apsupta NATO teritorijos. Šiandien mūsų pajėgos ir sąjungininkai turi pajėgumų greičiau nei bet kada anksčiau nušluoti šį anklavą nuo žemės paviršiaus“, – sakė Ch. Donahue, kalbėdamas JAV armijos asociacijos „LandEuro“ konferencijoje, vykusioje Vysbadene, Vokietijoje (cituoja „Defense News“).
Pasak jo, NATO jau pradėjo įgyvendinti strategiją, vadinamą „Atgrasymo linija rytiniame flange“. Ja siekiama stiprinti Aljanso sausumos potencialą ir plėtoti bendradarbiavimą kariniame-pramoniniame komplekse. Įgyvendindami šią programą, sąjungininkai sparčiai kuria standartizuotas skaitmenines sistemas, bendrus paleidimo įrenginius ir debesijos pagrindu veikiančią koordinavimo architektūrą, kuri leis efektyviau atgrasyti Rusijos keliamas grėsmes.
|
Ch. Donahoe taip pat pabrėžė, kad sausumos pajėgų buvimas prie rytinės NATO sienos tampa vis svarbesnis.
„Sausumos komponentas nepraranda savo aktualumo, priešingai, jo svarba didėja. Šiandien jūros kontrolę galima užtikrinti iš sausumos. Tai matome Ukrainos pavyzdžiu“, – pažymėjo generolas.
Pasiruošimas galimam kariniam susidūrimui su Rusija tapo NATO šalių prioritetu 2024 m., nes, remiantis Vakarų žvalgybos duomenimis, Rusijos armija per ateinančius 5–7 metus gali įsiveržti į vienos iš Aljanso valstybių teritoriją.
Didžiausią nerimą kelia Baltijos šalių likimas, kur, remiantis Vokietijos žvalgybos duomenimis, Kremlius gali bandyti įvesti karius, prisidengdamas „rusakalbių gyventojų apsauga“.
Šiame fone praėjusiais metais įvyko didžiausios NATO pratybos nuo 1988 m. „Steadfast Defender 2024“, kurių tikslas buvo praktikuoti gynybos priemones Rusijos agresijos atveju.
Manevruose dalyvavo daugiau nei 90 000 karių, daugiau nei 50 karo laivų, įskaitant lėktuvnešius ir eskadrinius minininkus, daugiau nei 80 orlaivių (lėktuvų, sraigtasparnių ir dronų) ir daugiau nei 1100 šarvuočių. Pratybos vyko visoje Europos teritorijoje.
NATO generalinis sekretorius Markas Rutte anksčiau buvo perspėjęs Vladimirą Putiną apie bet kokio bandymo pulti Aljanso sąjungininkus pasekmes.
„Mūsų atsakas bus triuškinantis. Tai turi būti visiškai aišku Vladimirui Putinui ir visiems, kurie išdrįstų mus pulti“, – sakė jis.