Atnaujintas ir apšarvuotas „Rheinmetall“ sunkvežimis – ar gali tapti kita Ukrainos haubicų 2S22 „Bogdana“ platforma? ()
„Rheinmetall MAN Military Vehicles“ (RMMV) pristatė modulinį, šarvuotą, karinį sunkvežimį RMMV TGS-MIL Protected. Ukrainoje šis sunkvežimis sulaukė didelio dėmesio ir svarstymų, ar jis galėtų tapti Ukrainos haubicų 2S22 „Bogdana“ naująja platforma, rašo „Defence Express“.

© Atviro šaltinio nuotr.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Rheinmetall“ neseniai pristatė atnaujintą karinį sunkvežimį RMMV TGS-MIL Protected, kuriame suderintas geresnis mobilumas bekelėje ir naujai šarvuota kabina.
Transporto priemonė gali būti 6x6 ir 8x8 (visų šešių arba aštuonių varomų ratų – red. past.) konfigūracijos, o ja siekiama patenkinti tiek logistikos, tiek ginkluotės platformų integracijos poreikius. Tai sukėlė susidomėjimą, ar ši važiuoklė galėtų tapti nauja Ukrainos savaeigės haubicos 2S22 „Bohdana“ baze.
2S22 „Bohdana“ – tai Ukrainoje sukurta 155 mm NATO kalibro artilerijos sistema, iš pradžių sumontuota ant 6x6 civilinio sunkvežimio KrAZ. Ji tapo plačiai žinoma po to, kai 2022 m. smogė rusų pozicijoms Gyvatės saloje ir suvaidino svarbų vaidmenį. Nuo to laiko „Bohdana“ tapo Ukrainos nuosavos artilerijos pajėgumų simboliu. Neseniai buvo pateiktas tarptautinis patentas, apimantis tiek savarankiškus ginklų modulius, tiek eksportui paruoštas konfigūracijas ant skirtingų važiuoklių.
|
Naujai pristatytas sunkvežimis „TGS-MIL Protected“, palyginti su savo civiliniais pirmtakais, turi keletą patobulinimų. Be šarvuotos kabinos, transporto priemonėje patobulinta ergonomika, infraraudonųjų spindulių priekiniai žibintai ir pažangių pagalbos vairuotojui sistemų palaikymas. Jame taip pat yra „išjungimo jungiklis“, kuris vienu metu išjungia visas skaitmenines sistemas – tai naudinga galimybė elektroninio karo aplinkoje.
Tačiau pagrindinis klausimas išlieka: ar šis sunkvežimis galėtų būti reali būsima platforma „Bohdana“? Nors patentuota haubicos kabinos versija nepanaši į TGS-MIL kabiną, „Rheinmetall“ ryšys su MAN (kurio sunkvežimiai jau buvo svarstomi kaip potencialios Ukrainos sistemų platformos) prideda šiai idėjai patikimumo. Be to, „Bohdana“ modulinė konstrukcija leidžia sumontuoti ginklų sistemą ant įvairių važiuoklių, o 8x8 konfigūracijos yra labiausiai tikėtinos dėl sistemos svorio ir atatrankos.
Kita galimybė – TGS-MIL Protected galėtų tarnauti kaip transporto priemonė-nešėja „Bohdana-B“ – Ukrainos kariuomenės aktyviai naudojamam vilktiniam variantui. Atlikdama šį vaidmenį, šarvuota kabina suteiktų labai reikalingą apsaugą nuo dronų šrapnelių ir artilerijos nuolaužų mūšio lauke.
Ukrainai šių sunkvežimių įsigijimas dideliais kiekiais greičiausiai priklausys nuo užsienio karinės pagalbos paketų. Nors ankstesnių kartų TGS sunkvežimius jau naudoja Ukrainos pajėgos, naujos apsaugotos versijos kaina gali būti per didelė Kijevo biudžetui – panašiai kaip čekų „Tatra“ transporto priemonių atveju.
Vis dėlto „Rheinmetall“ aktyviai bendradarbiauja su Ukraina įgyvendinant įvairius projektus – nuo amunicijos iki transporto priemonių modernizavimo, todėl „TGS-MIL Protected“ gali tapti svarbiu Ukrainos artilerijos mobilumo modernizavimo dalyviu – tiek vidaus naudojimui, tiek eksporto rinkoms.
Naujausias „Rheinmetall TG-MIL“ serijos gaminys
RMMV pristatė savo modulinį, šarvuotą ir militarizuotą sunkvežimį per pirmąsias „RMMV Mobility Days 2025“ dienas Vienoje.
Sunkvežimis varomas MAN D2676 šešių cilindrų dyzeliniu varikliu, išvystančiu iki 520 arklio galių (382 kW) ir iki 2650 niutonmetrų sukimo momentą, pasižymi suderinamumu su NATO F34 degalais ir „Euro II“, „Euro V“ ir „Euro VIe“ emisijos standartais.
Pasak bendrovės, sunkvežimyje naudojami išbandyti civiliniai komponentai, kad būtų supaprastinta techninė priežiūra ir panaudotas pasaulinis MAN aptarnavimo tinklas.
TG-MIL transporto priemonėms būdingi keli bruožai, pabrėžiantys vairuotojo ir keleivių saugumą.
Kiekvienas jų turi tvirtą išorę, pagamintą iš didelio atsparumo medžiagų, užtikrinančių geresnę apsaugą priekinio susidūrimo atveju, turi pažangias vairavimo pagalbos sistemas, o interjeras sukurtas taip, kad kuo mažiau blaškytų vairuotojo dėmesį.
Tuo tarpu ant sutvirtinto stogo gali tilpti du kariai ir papildoma įranga, įskaitant ginklų laikiklius, amuniciją, antenas ar papildomus akumuliatorius. Jame įrengtas apvalus liukas ir nuostatos pasukamiems laikikliams.
Siekiant padidinti slaptumą, TG-MIL platformose įrengtas trijų pakopų užtemdytas infraraudonųjų spindulių apšvietimas, kuris matomas tik su specialia įranga. Jos misijos režime išjungiamos visos aktyviai transliuojančios funkcijos, kad būtų sumažintos kibernetinės grėsmės.