Bundesvero generolas: Rusija kaupia arsenalą tokio masto puolimui, kokio šiame kare dar nebuvom matę. „Patriot“ čia nepadės (Video)  (2)

Pekinas visiškai sustabdė dronų komponentų eksportą į Ukrainą.


Vokietijos generolas
Vokietijos generolas
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=KtgNJqp-6BA

Visi šio ciklo įrašai

  • 2025-07-21 Bundesvero generolas: Rusija kaupia arsenalą tokio masto puolimui, kokio šiame kare dar nebuvom matę. „Patriot“ čia nepadės (Video)  (2)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos invazija į Ukrainą parodė, kad šiuolaikinis karas pirmiausia susijęs su naujomis technologijomis ir dronais. Nors ukrainiečiai gauna komponentų ir įrangos iš sąjungininkų, taip pat tobulina ir gamina savo techniką, jie negali konkuruoti su masine Rusijos orlaivių gamyba, kurią remia Kinija. Ir nepaisant jų pačių didelio atgarsio sulaukusių veiksmų, įskaitant dronų ataką Maskvoje, įvykdytą naktį iš šeštadienio į sekmadienį, gerai informuota Vokietijos kariuomenė nepuoselėja iliuzijų. Kyjivas privalo ruoštis didelio masto atakai, kurios anksčiau nebuvo pasiekusios šiame kare nė viena pusė. Tačiau situacija pasikeitė.

Rusija gali ruoštis vienu metu pasiųsti prieš Ukrainą iki 2000 dronų, o tai keltų rimtą iššūkį Ukrainos oro gynybos sistemoms, sakė Ukrainos situacijų centro vadovas ir Vokietijos gynybos ministerijos vyresnysis vadovybės štabo generolas majoras dr. Christianas Freudingas. Jo duomenimis, Rusija sparčiai plečia dronų gamybą, kad galėtų juos plačiai naudoti kare [oficialiais duomenimis, iki šiol didžiausias dronų skaičius, kurį Maskva panaudojo per vieną ataką prieš Kyjivą, buvo daugiau nei 550].

[Lenkija+Kuponai] Mažiausios kainos istorijoje! 4in1 rinkinukai automobiliui, siurbliai, kelioniniai kavos aparatai ir kt. (Video)
1812

„Ranvee Clearance Sale“

Specialus rinkinukas

Kuponai

Labai ribotas kiekis

Iš Lenkijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „POPDEER PD-E Pro“ - 4in1 daugiafunkcis rinkinukas automobiliui

2) „Proscenic P11 Ultra“ - 400W belaidis dulkių siurblys

3) „HiBREW H4B“ - 3in1 nešiojamas ir įkraunamas kavos aparatas

Išsamiau

Generolas Ch. Freudingas pažymėjo, kad tradiciniai oro gynybos metodai, tokie kaip „Shahed“ dronų perėmimas labai brangiomis amerikiečių „Patriot“ raketų sistemomis, nėra ekonomiškai efektyvūs. Vienas toks dronas rusams kainuoja nuo 30 000 iki 50 000 eurų, o viena „Patriot“ raketa kainuoja daugiau nei 5 milijonus eurų.

Kariuomenės pareigūnas pabrėžė poreikį sukurti ekonomiškai efektyvias atsakomąsias priemones, kurių idealiu atveju vienetas kainuotų tik 2 000–4 000 eurų, kad būtų galima veiksmingai reaguoti į masines Rusijos dronų atakas. Kaip kitą taktinį atsaką Ch. Freudingas pasiūlė smogti taikiniams už Rusijos fronto linijų, įskaitant karinius aerodromus, orlaivius ir gynybos objektus.

 

Generolas taip pat pabrėžė Kinijos politikos pasikeitimą, teigdamas, kad Pekinas visiškai sustabdė dronų komponentų eksportą į Ukrainą ir nukreipė šį tiekimą į Rusiją. Šis žingsnis faktiškai išstūmė Ukrainą iš dronų technologijų rinkos, dar labiau susilpnindamas jos gynybos pajėgumus.

„Dabartinė situacija yra tokia, kad Kinija eksportuoja išskirtinai į Rusiją, o Ukraina buvo išstumta iš šios rinkos“, – liepos 19 d. Bundesvero „YouTube“ paskelbtame interviu apie Rusijos invaziją į Ukrainą sakė generolas Ch. Freudingas.

Rusija reguliariai naudoja „Shahed-136“ (Geran-2) dronus, kitus bepiločius orlaivius ir kamikadzes gyvenamiesiems pastatams, ligoninėms, mokykloms, elektrinėms, uostams ir kitai civilinei infrastruktūrai atakuoti. Šie išpuoliai pažeidžia tarptautinę humanitarinę teisę, nes objektų, neturinčių karinės vertės, ataka yra karo nusikaltimas. Dronai dažnai naudojami naktį, siekiant padidinti psichologinį spaudimą ir išvarginti civilius gyventojus.

 

Ketvirtadienį, liepos 10 d., prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Rusija planuoja paleisti nuo 700 iki 1000 dronų per dieną. Tačiau Ukraina jau kuria sprendimą – dronus-perėmėjus, kurie, gavus pakankamai finansavimo, galėtų būti gaminami masiškai.

„Jei mus palaikys mūsų partneriai, mes perimsime visas [Rusijos atakas] dronais-perėmėjais... O kai išspręsime „Patriot“ problemą, balistinių raketų grėsmė taip pat išnyks“, – sakė V. Zelenskis.

Pasak GUR, Rusija kasdien pagamina iki 170 „Shahed“ dronų ir masalų. Tačiau iki metų pabaigos dronų gamyba per dieną gali padidėti iki 190.

Birželio 15 d. duomenimis, Rusija buvo sukaupusi maždaug 6000 kovinių dronų – daugiausia „Geran-2“ („Shahed-136“) ir „Harpy-A1“ – ir daugiau nei 6000 „Gerber“ dronų-masalų, o tai rodo pasirengimą masinėms bepiločių atakoms prieš Ukrainą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(0)
(1)
(-1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (2)

Susijusios žymos: