Po Ukrainos išpuolio Rusijoje kilo panika. „Laikas vėl Kyjivo pusėje“ ()
Ar JAV ketina pakeisti Ukrainos prezidentą?

© Kremlin.ru, CC BY 4.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vladimir_Putin_19-01-2021.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijoje kilo panika, kai Ukraina šeštadienio naktį pradėjo dronų atakas prieš kelis regionus, įskaitant Maskvą. Jų paleidimai įvyko netrukus po to, kai Ukraina paragino Rusiją paspartinti taikos derybas.
„Abi pusės kalba apie taiką, bet abiems dar toli gražu iki jos. Tai įprasta karo situacija. Ukraina dabar naudoja turimus pajėgumus, būtent savo gaminamus dronus. Šiame kare laikas vėl jos pusėje“, – „Onet“ sakė generolas Mieczysławas Cieniuchas.
Rusijos gynybos ministerija teigia, kad šeštadienio naktį perėmė ir numušė 93 Ukrainos dronus, skirtus atakuoti taikinius dešimtyje skirtingų šalies regionų. Jie skrido, be kita ko, Maskvos link, gąsdindami gyventojus.
|
„Susiduriame su įprasta karo logika. Kai Ukraina turi galimybę smogti taikiniams giliau Rusijoje, ji ja pasinaudoja. Jos gynybos pramonė sunkiai dirba, kad specializuotųsi dronų kovose. Akivaizdu, kad visas mokslinių tyrimų ir plėtros procesas nėra greitas, tačiau ginkluoto konflikto atveju jis gerokai paspartėja. Taigi, dabar ukrainiečiai naudoja tai, ką patys pasigamino. Žinoma, kas visa tai finansavo, yra atskiras klausimas, nes akivaizdu, kad Ukrainos ekonomika jau daugelį mėnesių išgyvena krizę. Todėl naudojama išorės pagalba ir finansavimas“, – pabrėžia atsargos generolas ir buvęs Lenkijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas Mieczysławas Cieniuchas.
Generolas priduria, kad Ukrainos atsakomieji išpuoliai prieš Rusiją nepaneigia tolesnio Kyjivo noro sudaryti paliaubas. Ši iniciatyva taip pat neturėtų stebinti.
„Nei Ukraina, nei Rusija negali atsisakyti įvairių raginimų siekti taikos. Taip pat žinoma, kad Rusija kelia teritorinius ir politinius reikalavimus, kurie Ukrainai nepriimtini. Štai kodėl nėra jokios pažangos. Karas tęsiasi. Tačiau manau, kad šiuo atveju laikas Ukrainos pusėje. Ji gauna išorės pagalbą, ją toliau remia įvairių šalių koalicija, o Rusija daugiausia laikosi savo ekonomikos. ES ką tik įvedė jai aštuonioliktąjį sankcijų paketą, kurio smūgį Rusija, žinoma, pajus labiausiai. Tikiuosi, kad prie šių sankcijų prisijungs ir JAV“, – sako generolas Mieczysławas Cieniuchas.
Kariuomenė nededa didelių vilčių į Donaldo Trumpo ultimatumą, kuriuo Rusijai buvo suteikta 50 dienų pasiekti ilgalaikį taikos susitarimą. Jei V. Putinas tai ignoruotų, D. Trumpas įvestų Rusijai griežtus tarifus ir sankcijas jos partneriams.
„Prezidentas D. Trumpas mus pripratino prie to, kad jis nebūtinai griežtai laikosi savo paties paskelbtų terminų. Taip pat neaišku, nuo kurios datos šis ultimatumas įsigaliotų. Manau, kaip jau minėjau, kad ekonominė ir finansinė padėtis Rusijoje bus labai svarbi šio karo baigčiai.“
Ji blogėja, todėl Vladimiras Putinas netrukus gali sumažinti savo taikos reikalavimus. Galbūt kovų pabaiga netrukus taps daug realesnė, teigia Mieczysławas Cieniuchas.
Interviu metu jis taip pat atkreipė dėmesį į sensacingai skambančius žiniasklaidos pranešimus, kad JAV ketina pakeisti Ukrainos prezidentą, net ir jėga. Pagal šį scenarijų Volodymyrą Zelenskį pakeistų Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas generolas Valerijus Zalužnas, kurį jis anksčiau atleido.
„Skaičiau apie tokius gandus ir jais netikiu. Manau, kad amerikiečiai puikiai supranta, jog toks smurtinis žingsnis be pačios Ukrainos visuomenės paramos būtų neproduktyvus. Šis V. Zelenskio nuvertimo scenarijus man yra politinė fikcija“, – komentavo buvęs Lenkijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas.