„Liks tik svajone. Ukraina niekada to negaus“ ()
Nėra jokių požymių.

© Philipp Hayer (CC BY-SA 3.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Eurofighter_Typhoon_IPA_7_with_TAURUS,_ETSI_Final_Approach_No._1.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Vokietija greičiausiai niekada neperduos „Taurus“ sparnuotųjų raketų Ukrainai. Taip situaciją įvertino karo analitikas ir „Defense Express“ vyriausiasis redaktorius Olehas Katkovas interviu Ukrainos naujienų portalui „Espreso“. Jo nuomone, Vokietija ne tik neketina atnaujinti šių raketų gamybos, bet ir neplanuoja kurti naujos kartos.
Ekspertas pažymėjo, kad Vokietijos vyriausybė neseniai pasirašė sutartį dėl esamų „Taurus“ raketų techninės apžiūros ir priežiūros, siekdama pratęsti jų eksploatavimo laiką bent iki 2045 m.
„Vokietijos vyriausybė tam skirs daug lėšų, o priežiūros išlaidos pasirodė esančios didesnės nei pradinė jų pirkimo kaina prieš 20 metų – net atsižvelgiant į infliaciją“, – pažymėjo Katkovas.
|
Ukrainiečių analitikas taip pat pažymėjo, kad nėra jokių požymių, jog Berlynas planuoja užsisakyti „Taurus Neo“ versiją. Tai savo ruožtu reiškia, kad dabartinės raketų atsargos ateityje greičiausiai nebus papildomos.
„Bendras raketų skaičius buvo įvertintas apie 600, o Vokietija deklaravo turinti apie 500. Tuo tarpu, remiantis Bundestago gynybos komiteto 2023 m. duomenimis, tikrasis kovai paruoštų raketų skaičius buvo 150“, – pabrėžė Katkovas.
Jis taip pat prisiminė internete paviešintą Vokietijos oro pajėgų vado ir pavaldinio pokalbį. Jis pabrėžė, kad pokalbyje buvo teigiama, jog net ir priėmus teigiamą sprendimą, Vokietija galėtų perduoti Ukrainai tik 10–20 raketų, o ilgainiui – daugiausiai 100.
„Berlyne įrašas buvo pripažintas autentišku ir paskelbtas tyrimas“, – pabrėžė ekspertas.
„Taurus“ raketos yra pažangus Švedijos ir Vokietijos oras-žemė ginklas, kurio veikimo nuotolis siekia iki 500 km ir kuris gali tiksliai sunaikinti įtvirtinimus bei karinę infrastruktūrą, įskaitant bunkerius. Ukraina jau kelis mėnesius siekia jų pristatymo.
Kaip pranešėme, prieš mėnesį Vladimiras Putinas perspėjo Vokietiją, kad sparnuotųjų raketų „Taurus“ perdavimas Ukrainai pakenks Rusijos ir Vokietijos santykiams, tačiau nesustabdys Rusijos puolimo fronte. Tuo pačiu metu jis pareiškė esąs pasirengęs tiesioginėms deryboms su kancleriu Friedrichu Merzu.
Raketų tiekimo klausimas pastaraisiais mėnesiais tapo viena prieštaringiausių Vokietijos užsienio politikos temų. Dabartinis Vokietijos kancleris Friedrichas Merzas rinkimų kampanijos metu pažadėjo pristatyti Kyjivui „Taurus“ raketas. Tačiau pradėjęs eiti pareigas, dėl koalicinės vyriausybės nesutarimų ir susirūpinimo dėl Maskvos reakcijos, jis šį pažadą sulaužė.
Birželį Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistoriusas paskelbė, kad Berlynas neteiks Ukrainai „Taurus“ raketų. Vietoj to, Vokietija pasirinko skirti 2 mlrd. eurų karinę pagalbą, skirtą paremti panašių raketų gamybą Ukrainoje.
Reaguodama į Vokietijos veiksmus, Rusijos užsienio reikalų ministerija paskelbė pasitraukianti iš 1996 m. susitarimo dėl karinio-techninio bendradarbiavimo su Vokietija.