Kinija apie grėsmę NATO ir Karaliaučiui: „Putinas neblefuoja“ ()
Grėsmė yra reali.

© Insider (CC BY-SA 3.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kaliningrad_region.png
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
JAV generolo Christopherio T. Donahue pareiškimas, kad NATO pajėgos konflikto su Rusija atveju yra pajėgios greitai užimti Karaliaučių, sulaukė plataus atgarsio ne tik Europoje. Šias nuomones atkartojo, be kita ko, ir Kinijos analitikai, kurie „Baijiahao“ portale teigė, kad grėsmė yra reali, tačiau Rusijos pozicija dėl pasirengimo panaudoti branduolinius ginklus taip pat yra rimta.
JAV kariuomenės Europoje ir Afrikoje (USAREUR-AF) vadas generolas Christopheris T. Donahue pripažino, kad NATO jau parengė planą užimti Karaliaučių „precedento neturinčiu metu“. Tokios operacijos planas, kilus plataus masto konfliktui su Rusija, turėtų atitikti naujos aljanso strategijos, vadinamos „Rytų flango atgrasymo linija“, įgyvendinimą.
Karaliaučius: NATO ir Rusijos didžiojo žaidimo centras
|
„Mes jau tai suplanavome ir išplėtojome. Rusijos mums keliama potencialo ir dinamikos problema... Mes išvystėme pajėgumus, kurie leis mums išspręsti šią problemą“, – liepos 16 d., per pirmąją „LandEuro“ konferenciją Vysbadene, kur susitiko NATO valstybių narių kariuomenių ir gynybos pramonės atstovai, sakė Donahue.
Kaip pažymėta Kinijoje, Rusijos Federacijos reakcija buvo labai greita ir gana netikėta. „Karaliaučius tampa didžiųjų valstybių žaidimo centru“, – rašo Kinijos leidinio autoriai, kuriuos cituoja Rusijos svetainė abnews.ru.
„Baijiahao“ analizėje pažymėta, kad Karaliaučius jau seniai yra strateginis NATO taškas. Jis yra prie Baltijos jūros ir apsuptas sąjungininkų šalių. Tuo pačiu metu ten dislokuotų Rusijos ginklų daugiau nei pakanka visai Europai suvaldyti. Šio regiono strateginė svarba Rusijai yra milžiniška, ir šiame kontekste Kremliaus reakcija į Amerikos grėsmes nestebina.
NATO veiksmai Karaliaučiuje bus „karo paskelbimas“
Kinai pažymėjo, kad Rusija negaišo laiko diplomatinėse derybose su NATO atstovais, nekvietė ambasadorių ir neįteikė jiems protesto raštų. Vietoj to, Kremliaus atstovai priminė Rusijos prezidento Vladimiro Putino žodžius. Jis pareiškė, kad Rusijos strateginės branduolinės pajėgos visada yra pilnos kovinės parengties. Grėsmės atveju tinkamas atsakas neužtruks (iš tikrųjų tik Sergejus Lavrovas kalbėjo apie Karaliaučiaus klausimą).
„Tai nėra Putino blefas, o priminimas apie vieną iš pagrindinių šalies turtų“, – rašė „Baijiahao“.
Kinijos leidinyje taip pat teigiama, kad Rusijos reakcija priminė „plaktuko ištraukimą“ priešui ir, kad „NATO aiškiai pasakė, jog bet kokie veiksmai prieš Karaliaučius bus laikomi karo paskelbimu, o atsakas apims visas turimas priemones, įskaitant strateginius ginklus“.