Jie ištyrė Rusijos bazę Žemutiniame Tagile. Tai aiškus signalas pasauliui (Foto) ()
Rusijos armijoje vyksta demechanizacija.

© Jonpy99 (Atvira licencija) | https://x.com/Jonpy99/status/1953027619978363029
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
OSINT (atvirosios žvalgybos) analitikai atkreipė dėmesį į rusų bazę Žemutiniame Tagile. Naujausios palydovinės nuotraukos atskleidė ilgą į šią bazę atgabentų senų T-72A tankų eilę. Portalas „Defense Romania“ tai vertina kaip aiškų signalą pasauliui, patvirtinantį, jog Rusijai baigiasi modernesnių šarvuotųjų mašinų atsargos. Iki šiol rusai daugiausia remontuodavo XX a. 9-ojo dešimtmečio pabaigos ir 10-ojo dešimtmečio pradžios tankus – T-72B, T-80B ir T-80BV. Vis dėlto jų atsargos, vertintos keliais šimtais vienetų, sparčiai senka.
And just like that, there are a lot of likely T-72As parked in the yards outside UVZ now. Probably some T-72Bs from the 1311th as well. Surely they'll be refurbished sooner or later. Kudos to @Ath3neN0ctu4 and @waffentraeger for pointing it out. https://t.co/Qv5gYpNw1s pic.twitter.com/EM3XwSkEXz
— Jompy (@Jonpy99) August 6, 2025
Rusai remontuoja senuosius T-72A
|
Į „Uralvagonzavod“ gamyklos bazę Žemutiniame Tagile suvežti T-72A tankai yra beveik 50 metų senumo konstrukcijos. Be to, dauguma jų dešimtmečius buvo laikomi po atviru dangumi, todėl kyla rimtų klausimų dėl techninės būklės.
„Šis žingsnis ne tik rodo, kad modernių šarvuočių atsargos senka, bet ir pabrėžia pagrindinę Rusijos strategiją fronte – technologinį atsilikimą kompensuoti milžiniška gyvosios jėgos persvara“, – aiškina „Defense Romania“.
Tankai su ribotomis kovinėmis galimybėmis
Net ir techniškai tvarkingi T-72A šiandienos mūšio lauke nėra vertingi. Jie paremti originaliuoju T-72 „Ural“, o nors ir turi lazerinį tolimatį bei papildomu plienu ir smėlio užpildais sustiprintą šarvą, jiems trūksta reaktyvinės apsaugos ir termovizijos (ji atsirado tik vėlesnėse T-72 modernizacijose). Todėl įgulos negali tikėtis tikslaus taikymosi, ypač naktį. Pasak „Defense Romania“, T-72A galėtų kelti grėsmę tik panašiai seniems ukrainiečių tankams. Tačiau jų Ukrainoje nedaug, nes jie sėkmingai keičiami vakarietiškais modeliais. Net ir senesni, tokie kaip „Leopard 2A4“ ar „Leopard 1A5“, gerokai lenkia T-72A koviniais pajėgumais.
„Šių surūdijusių tankų sugrąžinimas į tarnybą po dešimtmečių laikymo po atviru dangumi – naujausias įrodymas, kad Rusijos armijoje vyksta demechanizacija. Sunkiųjų ginklų kokybė sistemingai smunka, todėl tenka keisti kovos taktiką. Vis dėlto klaidinga būtų manyti, kad Rusija jau beveik pralaimėjo. Modernių technologijų stygių Kremlius kompensuoja žmonių ištekliais. Šiuo metu rusų pulkai Ukrainoje atakuoja daugiausia pėsčiomis arba motociklais“, – apibendrina „Defense Romania“.
— Jompy (@Jonpy99) July 14, 2025