74 k. Monstriška žinia. Kas nutiko branduoliniame objekte? (Video)  ()

Galingi sprogimai.


Charkivo fizikos ir technikos institute
Charkivo fizikos ir technikos institute
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=7r9OibPzcEo

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nacionalinio mokslo centro „Charkivo fizikos ir technikos institutas“ teritorijoje neužfiksuota jokių avarinių situacijų. Tai teigiama centro komentare oficialiame „Facebook“ puslapyje, kuris buvo paskelbtas reaguojant į „The New York Times“ straipsnį apie daugybę instituto pastatų apgadinimo atvejų, padarytų dėl Rusijos apšaudymo.

„Institutas veikia normaliai. Jokių avarinių situacijų neužfiksuota. Be to, didelio masto branduolinės avarijos tikimybė šiame objekte yra atmesta“, – pažymėjo institutas.

[EU+Kuponai] Šildytuvai, apie kuriuos dar negirdėjai: išgelbės nuo šalčio kemperyje, namelyje ar sunkvežimyje. Paskutiniai vienetai
3103 5

Mažiausios kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

12 mėnesių garantija

Išsamiau

Puslapyje pateiktas generalinio direktoriaus Mykolos Šulgos komentaras, kurį jis pateikė televizijos kanalui „Suspilne“ 2022 m. Generalinis direktorius teigė, kad neutronų šaltinis yra absoliučiai saugus įrenginys fizinio veikimo požiūriu.

Pasak jo, tuo metu į reaktorių buvo pakrauti 37 kuro elementai – tie patys, kurie naudojami atominėse elektrinėse. Anot jo, jei dėl kokių nors priežasčių įrenginys sunaikinamas, iš kuro gali pasklisti radioaktyvūs elementai. Jis katastrofą palygino su tuo, kas gali nutikti įprastoje atominėje elektrinėje: radiacinės tarša patalpoje, kurioje yra tyrimų įrenginys, instituto teritorijoje ir aplink jį padidės. Kartu jis patikino, kad darbuotojai daro viską, kad tai neįvyktų.

 

Jis taip pat sakė, kad institute nevykdomi jokie darbai, kuriuos būtų galima laikyti pasirengimu kurti branduolinius ginklus.

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, įvairių tipų rusiška amunicija mažiausiai 74 kartus apgadino konstrukcijas Charkivo fizikos ir technikos instituto teritorijoje, kurioje yra tyrimų branduolinis reaktorius. Kasdieniai sprogimai pamažu naikina valdymo patalpą, vėl ir vėl drebindami sienas. Sprogimai tokie galingi, kad tinkas byra kambario viduryje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(10)
(10)
(0)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()