40 %! Rusai negalės patikėti, ką daro Kremlius (3)
Bet yra iš kur gauti. Kremlius sudarinėja biudžetą.
© Kremlin.ru (CC BY 4.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:President_Prize_award_ceremony_(2025-11-04)#/media/File:President_Prize_award_ceremony_2025-11-04_02.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos valdžia gerai supranta, kad jos ekonomika yra siaubingoje padėtyje. Rusai yra susitaikę su tuo, kad ilgai gyvens labai vargingą gyvenimą. Kitokio jie ir nežino, todėl viskas gerai. Skirtingi Rusijos regionai dar prieš kelis mėnesius išnaudojo šių metų biudžetą, o kitais metais gaus dar mažiau pinigų. Kodėl?
Kitų metų biudžete 40 % išlaidų skiria karui (normalios šalys sakytų „gynybai“). Rusija ruošiasi didesniems karams. Be to, karas Ukrainoje stipriai nuskurdino Rusijos Armiją ir ją reikia atstatyti.
|
Kitas svarbus pastebėjimas – Rusija yra numačiusi didelį deficitą ir ekonomikos lėtėjimą. Tiesa, rusų ekonomistai vis dar mano, kad ekonomika šiek tiek augs. Kaip? Koks skirtumas. Bet svarbu niekam nesakyti, kad ji trauksis.
Bet biudžetas – deficitinis. Rusija planuoja skelbti naujus mokesčius ir kelti PVM iki 22 %. Neabejojama, kad brangs maistas ir paslaugos. Jei Putinas nuspręs riboti kainas, nes toks sprendimas labai patinka mažai suprantantiems piliečiams, maisto parduotuvėse bus mažiau. Be to, kad pinigų karui nepritrūktų, Kremlius ketina juos atimti iš pažeidžiamiausių visuomenės sluoksnių – mažins pašalpas nepasiturintiems.