„Visoms, kurios ribojasi su Rusija.“ Lavrovas peržengia ribas  ()

Lavrovas reikalauja.



© stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=wMCkzsV1ReQ

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Gruodžio 14 dieną paaiškėjo, kad karo retorika galutinai peržengė leistinas ribas Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo pasisakymuose. Savo pareiškime jis faktiškai pasiuntė įspėjimą Suomijai ir Švedijai, leisdamas suprasti, kokia, Maskvos vertinimu, grėsmė joms kyla.

Apie tai pranešė „Telegram“ kanalas „Ukraina 365“, remdamasis Suomijos leidiniu „Ilta Sanomat“, kuris citavo Rusijos diplomatijos vadovo žodžius. S. Lavrovas priminė 1997 metų Rusijos reikalavimus NATO, pagal kuriuos Aljansas esą neturėjo plėstis, priimti Ukrainos ir dislokuoti karinių pajėgų už tų valstybių ribų, kuriose jos jau buvo tuo metu.

[EU+Kuponai] Lietuvoje taip pigiai nerasite! Mega šlifuoklių rinkiniai + kabelių nužievinimo mašinos. Paskutiniai vienetai

Fantastiškai geros kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

12 mėn. garantija

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

„Tai reiškia, kad Rusijos reikalavimai taikomi ne tik Ukrainai, bet ir Suomijai bei Švedijai – naujoms NATO narėms, į Aljansą įstojusioms 2023 ir 2024 metais, taip pat visoms po 1997 metų NATO prisijungusioms valstybėms, kurios ribojasi su Rusija“, – teigė S. Lavrovas.

 

Tokiu pareiškimu jis leido suprasti, kad Ukraina, Maskvos vertinimu, neįvykdė šių reikalavimų, todėl tai baigėsi karu. Kas laukia kitų šalių, anot jo, parodys laikas – galbūt pagal vadinamąjį „ukrainietišką scenarijų“.

 

Tačiau apžvalgininkai pažymi, kad iš tiesų šiais pasisakymais S. Lavrovas siekė perkelti atsakomybę už karą Ukrainoje NATO Aljansui. Tokia pozicija laikoma sąmoningu faktų iškraipymu. Krymo aneksijos, karo Donbase ir plataus masto invazijos į Ukrainą priežastys slypi ne NATO veiksmuose, o Rusijos ekspansionistinėse ir imperinėse ambicijose, asmeniškai Vladimiro Putino politikoje, taip pat ilgalaikėje nebaudžiamumo, agresijos ir nekontroliuojamos jėgos naudojimo praktikoje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(6)
(3)
(3)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()