Branduolinis ginklas vis arčiau Lietuvos: „Orešnik“ Baltarusijoje nuo vakar jau budėjimo režime (Video) ()
Jis pavadino „Orešnik“ „baisiu ginklu“.
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=29pwX28HKoo&t=270s
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos mobili vidutinio nuotolio raketų sistema „Orešnik“ pradėjo kovos budėjimą Baltarusijoje. Apie tai savo kreipimesi į tautą ir parlamentą paskelbė Aleksandras Lukašenka. Pasak jo, pirmosios sistemos pozicijos jau paruoštos, o pati „Orešnik“ šalyje yra „nuo vakar“, tai yra nuo gruodžio 17 d.
Jis pareiškė, kad sistemos dislokavimas yra strateginių atgrasymo priemonių, kurias Baltarusija įgyvendina kartu su Rusija, dalis.
„Tai yra Rusijos regioninės pajėgų grupės komponento ir taktinių branduolinių ginklų, kuriuos grąžinome Baltarusijai, dislokavimas mūsų teritorijoje. Be to, paruoštos pirmosios pozicijos raketų sistemai „Orešnik“. Ji yra pas mus nuo vakar ir pradeda kovos budėjimą“, – sakė A. Lukašenka.
|
Jis pavadino „Orešnik“ „baisiu ginklu“ ir paragino nepaisyti kritikos, kad Rusijos ginklų dislokavimas paverčia Baltarusiją taikiniu.
„Nepasiduokite šioms kalboms apie branduolinius ginklus – jog tie objektai bus užpulti. Bet kas, jei jie kovos prieš mus? Ar jie paglostys mums galvą? Jie puls, kaip sakoma, mūsų sprendimų priėmimo centrus, mus. Tai svarbiausia“, – sakė jis.
A. Lukašenka pabrėžė, kad valdžia veikia siekdama užkirsti kelią karui, ir pažymėjo, kad šalis yra suinteresuota taika ir saugumu.
Lietuva ir kitos NATO šalys tokius žingsnius vertina kaip didėjantį branduolinį šantažą ir grėsmę regiono stabilumui.
