Jau grėsmė ir Europai. Naujoji „Iskander 1000“ gali smogti Hamburgui, Varšuvai, Kopenhagai ir Oslui (Video) ()
Pasižymi „padidintu manevringumu, dėl kurio ją sunkiau perimti“.
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=8O5uSE10jgM&t=589s
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Remiantis nutekintais Rusijos kariniais dokumentais, Rusija pradėjo masinę modernizuotos 9M723 balistinės raketos „Iskander 1000“ versijos gamybą.
„Iskander“. Tai vardas, gerai žinomas Ukrainos fronto linijose, kuris netrukus gali kelti grėsmę Europai. Jos skrydžio nuotolis siekia 1000 km.
Šis naujas ginklas, pavadintas „Iskander 1000“, skirtas dislokuoti Kaliningrado anklave, siekiant sustiprinti Rusijos atgrasymo pajėgumus. Tokiu būdu Maskva galėtų smogti keliems dideliems Europos miestams, įskaitant Hamburgą, Varšuvą, Kopenhagą ir Oslą.
|
Remiantis gynybos įmonių gamybos ir apskaitos dokumentais, „Iskander 1000“ yra modernizuota 9M723, vieno iš ginklų, kuriuos Rusija dažniausiai naudoja prieš Ukrainą, versija.
Specializuotos svetainės „United24“ ir Karališkojo jungtinės gynybos instituto duomenimis, „Iskander 1000“, be to, kad padidino savo veikimo nuotolį papildomais 500 km, taip pat pasižymi „padidintu manevringumu, dėl kurio ją sunkiau perimti“, tuo pačiu išlaikydama greitį, viršijantį 9000 km/h.
«Искандер-М» на 800 км: що це може бути насправді
— РЕЙД | 413 полк СБС (@413_raid) December 18, 2025
Думаємо, уже всі прочитали новину про перший пуск вдосконаленого «Искандер-М» на 800 кілометрів, та усі бачили картинку із заявленими характеристиками цього нового типу російської ракетної зброї. Тому одразу перейдемо до справи,… pic.twitter.com/6AWuHkTVyV
„Iskander 1000“ gamybos pradžia yra atsakas į galimą amerikiečių ATACMS ir „Tomahawk“ raketų, kurios pasižymi panašiomis savybėmis, dislokavimą Ukrainos fronte.
Remiantis nutekintais dokumentais, raketos gaminamos Votkino gamykloje Kalugos srityje, mažiau nei 300 km į pietvakarius nuo Maskvos. „Pagrindinis valstybės remiamas 9M723 raketos kūrimo ir gamybos rangovas yra Rusijos projektavimo biuras „Novator“, – „Telegram“ tinkle pridūrė Ukrainos žvalgybos tarnyba (HUR).
HUR konkrečiai pasmerkė daugybės vakarietiškų komponentų iš Jungtinių Valstijų, Vokietijos ir Japonijos naudojimą, taip pat apgailestavo, kad ne visoms Rusijos ar Baltarusijos įmonėms, dalyvaujančioms jos gamyboje, šiuo metu taikomos sankcijos. Pasak HUR, 13 iš 49 įmonių, dalyvaujančių „Iskander“ raketos gamyboje, sankcijos netaikomos.
