Būtinas ginklas šiame kare. Bet efektyvus nuotolis – tik 20-25 metrai (Video) ()
Turėtų būti kiekvienoje mašinoje.
© Ekrano nuotrauka
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Karas Ukrainoje yra dronų karas. Ir kovoti su mažaisiais dronais yra labai sunku, nes jie yra labai manevringi ir greiti. Elektroninės karybos sistemos padeda, bet ne visada. Vis daugiau dronų fronto linijoje yra valdomi šviesolaidžiu, o ne radijo bangomis, todėl yra visiškai atsparūs trikdžių generatoriams. Juos tenka numušti fiziškai.
Yra keli geri ginklai kovai su dronais. Šratinis šautuvas yra geras pasirinkimas, nes šratų debesis sunaikina ir mažesnį taikinį. Kitas pasirinkimas – tinklų šautuvai:
👀 The most effective protection against fiber-optic FPV drones, according to the military, is still the combination of the Safari shotgun and Ptashka netgun.
— MAKS 25 🇺🇦👀 (@Maks_NAFO_FELLA) December 23, 2025
Ptashka netgun: 4x4 meter net flies up to 30 m. The effective range of the shot is 20-25 m. pic.twitter.com/TPNNti95BK
|
Tai – „Ptaška“, tinklu šaudantis šautuvas. Jis paleidžia kvadratinį 4x4 m tinklą, kuris gali nulėkti iki 30 metrų. Tiesa, efektyvus šūvio nuotolis yra iki 25 metrų. Kadangi tinklas yra gana didelis, pataikyti į mažą manevruojantį droną lengviau.
Ukrainiečiai norėtų, kad kiekvienoje palei fronto liniją judančioje mašinoje būtų po tokį ginklą.