„Štai dėl to turėjome užpulti Ukrainą. Mačiau žemėlapius.“ Solovjovas papasakojo istoriją ()
Praėjo keturi metai, o rusai dar nežino.
© National Police of Ukraine (CC BY 4.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Odesa_Law_Lyceum_after_Russian_attack,_2026-02-21_(01).jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
2022-ųjų vasario 24 dieną Rusija pradėjo masinę neišprovokuotą, nepateisinamą invaziją į Ukrainą. Dėl ko? Jie tiksliai nežino. Putinas mėgsta pasakoti nesąmones apie istoriją. Jos dažnai yra pagrįstos niekuo ar objektyviai kvailu „teisingo“ taško laiko juostoje pasirinkimu. „Čia yra istorinės rusų žemės“, nusišneka rusai, neapsižvalgantys kiek istorinių kitų šalių žemių jie jau turi.
Dar rusai kliedėjo nesąmones apie masinio naikinimo ginklus Ukrainoje (kažkodėl iš pradžių biologinius, bet dabar pereina prie branduolinių) ar net rusakalbių teisių apsaugą. Rusai taip saugo rusakalbius, kad masiškai griauna jų miestus. Dar Kremlius pasakojo, kad karas Ukrainoje buvo būtinas dėl NATO plėtros. Aišku, jie ignoruoja faktą, kad jų invazija sukėlė NATO plėtrą ir ginklavimąsi, o Ukraina nė iš tolo nebuvo priartėjusi prie narystės Aljanse. Rusų propagandistai mėgo sakyti, kad karą Ukrainoje reikėjo pradėti norint „sukurti multipolinę pasaulio santvarką“, bet Rusija prarado Siriją, Venesuelą, greitai praras ir Iraną, o pati tapo Kinijos bato padu.
|
Galiausiai, negalima pamiršti ir dar vieno Kremliaus minėto preteksto – nacių. Rusija kliedėjo visiškas nesąmones apie tariamai 2014 metais Kyjive įvykusią revoliuciją ir valdžią užgrobusius „nacius“. Tačiau tuo pat metu Rusija į kovą prieš Ukrainą įjungė save naciais vadinančias organizacijas. Ar žinote, kas buvo Hitlerio mėgstamiausias kompozitorius? O kuo save laiko „Rusich“ organizacija? Vos tik Kyjivo šturmas beviltiškai žlugo, Rusija pakeitė dainą ir nusprendė, kad Ukrainos valdžios keisti nenori.
Iš tikrųjų, karo Ukrainoje priežastis yra labai paprasta – Rusijos ideologija tokia. Rusija turi reguliariai pradėti karus, kad nukreiptų visuomenės dėmesį į išorę ir pamaitintų šalies karo fetišo monstrą savo žmonių krauju. Kokio fetišo? To paties – rusai sveikino savo karius puolančius Ukrainą ir sveikino „Wagner“ puolančius Rusiją. Jiems tiesiog patinka karas.
Tie, kurie Rusijos nepažįsta, manė, kad brolišką Ukrainą užpuolusi Rusija paskęs protestuose. Vietoje to, palankumas Putinui išaugo, į opozicijos išžudymą niekas nekreipė dėmesio, o norinčiųjų užsirašyti kariauti nemažėja. Skurdžiausiuose Rusijos regionuose žmonės bijo karo pabaigos, nes vėl neliks pajamų.
Vien Putino valdymo metu Rusija ekspansionistinius karus pradeda kas 6-8 metus. Ir tai nėra Putino idėjos – jis tėra tos pačios ideologijos produktas. Todėl ir pats nežino, kodėl, bet reikia karo. Dėl nacių, rusakalbių apsaugos, NATO plėtros, masinio naikinimo ginklų ir taip toliu. Tegul ir su savo naciais, žudant rusakalbius ir naikinant jų miestus, skatinant NATO plėtrą ir Ukrainos tolimojo nuotolio ginkluotės arsenalo papildymą.
Vyriausias Rusijos propagandistas Vladimiras Solovjovas vėl peržiūrėjo per 4 metus vardinantas karo priežastis ir nieko įtikinamo jose nerado. Nes nieko protingo ten ir nėra. Vėlgi, kaip gali kalbėti apie rusakalbius Ukrainoje, kai naikini jų namus? Taigi, jis skubiai parengė dar vieną priežastį – Kubanė.
Pasak Solovjovo, Rusija turėjo veržtis į Ukrainą, nes gavo žvalgybinę informaciją, kad Ukraina planuoja atakuoti Kubanės regioną. Solovjovas pats matė žemėlapius, kaip pats sako. Aišku, Ukraina neturėjo jokio karinio parengtumo invazijoms į Rusiją, Rusija turi branduolinį ginklą, o apginti Kubanę Rusija galėtų gana lengvai. Bet vis nauja priežastis.