Pentagonas paskelbė apie bendradarbiavimą su Vokietija. NATO 3.0 jau pradėta  ()

Kaip jis pabrėžė, „Vokietija šiuo metu imasi vadovaujamo vaidmens šiuo klausimu“.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© DI (Atvira licencija)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

JAV karo (gynybos) departamentas glaudžiai bendradarbiauja su europiečiais, ypač su Vokietija, siekdamas transformuoti Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją į „NATO 3.0“ – pareiškė Pentagono vadovo pavaduotojas Elbridge'as Colby.

„Prezidentas Donaldas Trumpas teisingai pastebėjo, kad Europa privalo mobilizuotis, o NATO nebegali ilgiau likti popieriniu tigru. Dėl istorinių Hagos įsipareigojimų Europa pradėjo tai daryti“, – socialiniame tinkle „X“ rašė E. Colby, nurodydamas įsipareigojimus didinti išlaidas gynybai, prisiimtus 2025 m. NATO viršūnių susitikime Hagoje.

Ką numato „NATO 3.0“ koncepcija ir kas turi jai vadovauti?

„Dabar, kaip sakė NATO generalinis sekretorius Markas Rutte, svarbiausia yra veiksmai, o ne žodžiai. Kaip šią savaitę teigė M. Rutte: „oro gynybos sistemos, dronai, amunicija, radarai, kosmoso pajėgumai – tai užtikrins mums saugumą“, – penktadienio įraše pridūrė jis.

34 colių lenktas WQHD monitorius su pilnu USB-C funkcionalumu, „Ethernet" jungtimi ir „Smart KVM" funkcija – už mažiau nei 300 EUR? (AOC CU34E4CV APŽVALGA)

Šis 34 colių išlenktas WQHD monitorius su integruota USB-C išplėtimo stotele, „Ethernet" jungtimi ir „Smart KVM" funkcija mums paliko išskirtinį įspūdį. Neįtikėtina, bet visa tai jums kainuos mažiau nei 300 EUR!

Išsamiau

Kaip jis pabrėžė, „Vokietija šiuo metu imasi vadovaujamo vaidmens šiuo klausimu“.

„Po ilgų nusiginklavimo metų Berlynas mobilizuojasi. JAV Karo departamentas jau glaudžiai bendradarbiauja su Europos sąjungininkais, ypač su Vokietija, kad paspartintų šią transformaciją į „NATO 3.0“. Naujoji Berlyno karinė strategija rodo aiškų kelią į priekį, todėl tikimės glaudaus bendradarbiavimo su Vokietija ją įgyvendinant“, – tęsė Pentagono atstovas.

Ko JAV tikisi iš Vokietijos?

E. Colby citavo generolą Carsteną Breuerį, kuris Vokietijos strategijos įžangoje rašė:

„Karinė strategija atspindi idėją, pagal kurią Vokietija, kaip didžiausia Europos ekonomika (...), privalo prisiimti vadovaujantį vaidmenį NATO ir tai padarys, taip pat ir kariniu lygmeniu (...)“.

E. Colby pridūrė, kad strategijoje taip pat patvirtinta, jog Vokietija „prisiims papildomą naštą, įskaitant tikslinę strateginę atsakomybę už Europą strateginiu lygmeniu (...) Bundesveras tokiu būdu taps stipriausia konvencine armija Europoje“. Strategijoje rašoma, kad Vokietija turi „tapti dar stipresne karine JAV sąjungininke, kartu bendradarbiaudama su kitais sąjungininkais, kad prisiimtų didesnę atsakomybę už bendrą euroatlantinį saugumą“.

 

„Nacionalinių ir europinių pajėgumų demonstravimo galimybė sustiprintų atgrasymą ir kolektyvinę gynybą, sumažintų naštą Jungtinėms Valstijoms ir padidintų Europos gebėjimą veikti“, – teigiama strategijoje.

NATO 3.0 ir Vokietijos karinė strategija

„Kitaip tariant, stipresnė Europa galės daugiau prisidėti prie kritinių misijų, kaip ir pabrėžė prezidentas“, – rašė E. Colby.

„Vokietijos karinė strategija nubrėžia aiškų ir patikimą kelią link „NATO 3.0“: NATO, kuriame Europa ir Kanada mobilizuosis, kad įvykdytų savo įsipareigojimus Aljanse, ir pavers jį iš popierinio tigro stipria atgrasymo ir gynybos priemone“, – tęsė Pentagono vadovo pavaduotojas.

 

„Prezidentas Trumpas pateikė aiškią ir nuoseklią žinią, kurią Europa ir Kanada privalo išgirsti. Karo departamentas yra pasirengęs įsitraukti ir padėti tiems, kurie laikosi šios žinios ir imasi realių veiksmų tokiu tempu, kokio reikalauja situacija“, – apibendrino E. Colby.

Pentagono vadovo pavaduotojas jau anksčiau prognozavo, kad D. Trumpo administracija sieks peribrėžti po Šaltojo karo nusistovėjusią „NATO 2.0“ į „NATO 3.0“.

„Tai numato lankstų realizmą, praktišką ir į rezultatus orientuotą požiūrį, tam tikra prasme sugrįžimą prie to, ką galima vadinti „NATO 1.0“, – Miuncheno saugumo konferencijoje aiškino E. Colby, turėdamas omenyje Aljanso modelį Šaltojo karo laikais.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(1)
(0)
(1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()