Seni MiG vietoj naujų dronų. Štai ką ukrainiečiai sako apie Lenkiją  ()

Nuo 2025 m. gruodžio tęsiasi svarstymai dėl kitų (greičiausiai devynių) perdavimo, nors galiausiai tai gali ir neįvykti.



© Russia - Air Force (CC BY-SA 3.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mikoyan-Gurevich_MiG-29_%289-13%29,_Russia_-_Air_Force_AN1492725.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vis daugiau pranešimų rodo, kad kiti Lenkijos MiG-29 nepasieks fronto. Varšuva teigia, kad taip yra dėl to, jog ukrainiečiai nevykdo sutarties dėl dronų technologijų perdavimo Lenkijai.

Ukrainos žiniasklaida, komentuodama šią temą, užsimena, kad Kyjivui tokie mainai būtų nenaudingi. Lenkija, kaip viena pirmųjų valstybių, perdavė Ukrainai tokio tipo kovinius lėktuvus. 2023 m. ji nusprendė paremti su Rusija kovojančią šalį keliolika šių orlaivių. Nuo 2025 m. gruodžio tęsiasi svarstymai dėl kitų (greičiausiai devynių) perdavimo, nors galiausiai tai gali ir neįvykti.

Ukrainiečiai jau nenori MiG'ų iš Lenkijos

„Apskritai, sutartis, pagal kurią seni lėktuvai keičiami į dronų technologijas, Ukrainai neatrodo itin naudinga, o detalės lieka neaiškios. Nėra aišku, kiek iš devynių lenkiškų lėktuvų yra paruošti kovai, o kiek pasitarnautų tik kaip atsarginių dalių šaltinis“, – komentuoja Ukrainos portalo „Defense Express“ analitikai.

[EU+Kuponas] Tik 32 €! Portabilus 4in1 oro kondicionierius – puiki atgaiva karštomis dienomis („VEVOR YH-F02“)
3343

Rekordiškai žema kaina

Specialus kuponas

Iš Europos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

30-ies d. pinigų grąžinimo garantija

12-os mėn. garantija

Išsamiau

Publicistas ir karo analitikas Jarosławas Wolskis savo ruožtu pastebi, kad užuot kalbėjus apie dronų technologijas, reikėtų kalbėti apie praktinę patirtį („know-how“) ir duomenų bazes, nes būtent dėl jų išlikimo Ukrainoje (vert. past. originaliame tekste pabrėžiama, kad Vakarų šalys dabar varžosi, jog gautų šią patirtį iš Ukrainos) dabar varžosi Vakarų valstybės.

„Ukraina neturi jokių konkrečių dronų technologijų, kurias galėtų duoti mainais. Užtat ji turi pasauliniu mastu unikalią praktinę patirtį („know-how“) bei duomenų bazes, ir būtent dėl jų varžosi visi didieji žaidėjai. Tuo tarpu mūsų MiG-29 yra pasenę orlaiviai, tačiau audra aplink juos gražiai uždengė kitus ginkluotės tiekimus Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms, įskaitant raketas PAC-3MSE. (...) Ar ukrainiečiai iškeistų savo „karūnos brangakmenius“ ir vienintelius tikrai unikalius (pasauliniu mastu) dalykus į pasenusius MiG-29? Na, jie turėtų būti psichiškai nesveiki, kad tai padarytų. Bet už PAC-3MSE? Na, čia jau kitaip šnekame – tiesa? Tačiau tuo reikėjo pasirūpinti anksčiau ir, kas svarbu – anksčiau (taip daugiau nei prieš 1,5 metų) nusistatyti, ko mums reikia ir ko mes norime“, – aiškina J. Wolskis savo X paskyroje.

 

Naikintuvai MiG-29 Lenkijos karinėse oro pajėgose tarnauja nuo 1989 m. Jie beveik pasiekė savo eksploatacinių resursų ribą, o galima jų modernizacija būtų labai brangi ir sudėtinga dėl problemų įsigyjant atsargines dalis. Lenkijai, į tarnybą įvedančiai naujesnius orlaivius, nebereikia investuoti į MiG'us. Galimą modernizaciją ji galėtų atlikti Ukrainos sąskaita, tačiau pastaroji neatrodo linkusi mokėti.

Ką sako Gynybos ministras?

 

Pastarąjį kartą Lenkijos gynybos ministras W. Kosiniakas-Kamyszas apie naikintuvų MiG-29 perdavimą mainais į ukrainiečių dronų technologijų suteikimą Lenkijai kalbėjo liepos 2 d., Lenkijos radijo Trečiojoje programoje.

„Mes keliame tam tikras sąlygas, sakome: MiG'ai už dronus. Tai yra, manau, toks partneriškas požiūris. (...) Pateikėme Ukrainai aiškų pasiūlymą dėl dronų, technologijų. Iš pradžių šioje srityje buvo sutarta. Šiandien Ukraina nevykdo šio susitarimo. Mes esame pasirengę tolesnėms deryboms“, – sakė Gynybos ministras.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(1)
(0)
(1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.
Naujienos iš interneto

Komentarai ()