„Dvokia supuvusiais kiaušiniais.“ Pirmą kartą. Ką surado už Saulės sistemos ribų  ()

Skelbiama astronominė sensacija.


HD 189733b
HD 189733b
© NASA, ESA, M. Kornmesser, CC BY 4.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Artist%E2%80%99s_impression_of_the_deep_blue_planet_HD_189733b.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tolimoje planetoje HD 189733b mokslininkai aptiko vandenilio sulfido pėdsakų – dujų, kurios anksčiau buvo aptiktos tik Saulės sistemoje.

Tyrinėtojams pavyko padaryti atradimą naudojant James Webbo kosminį teleskopą, praneša CNN.

Tirdami planetos atmosferą infraraudonųjų spindulių šviesoje, mokslininkai aptiko vandenilio sulfidą, kuris, nors ir tikimasi, kad egzistuoja milžiniškose dujinėse egzoplanetose, iki šiol nebuvo rastas už Saulės sistemos ribų.

[EU+Kuponai] Specialus rinkinukas! Beprotiškų kainų planšetės, atminties kortelės, išmanieji LED šviestuvai ir kt. (Video)
2506 5

Specialus rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-07-31/2024-08-31

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Lenkijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „POPDEER S500“ - 500W, 518,4Wh portabili energijos stotelė

2) „Drillpro“ - 21V suktukas, su baterijomis, įkrovikliu, antgaliais

3) „N-ONE NPad Y1“ planšetė - puikios kainos ir kokybės modelis

4) „BlitzWill BW-CLT1“ - masiškai perkamas išmanus LED šviestuvas

5) „Microdrive“ - 32-256GB atminties kortelės su adapteriu

Išsamiau

Tyrimo, paskelbto žurnale „Nature“, autoriai HD 189733b taip pat aptiko vandens, anglies dioksido ir anglies monoksido dujų.

Vandenilio sulfidas yra vienas iš pagrindinių sieros rezervuarų planetų atmosferoje.

„Tai padeda mums suprasti, iš ko yra sudarytos egzoplanetos ir kaip jos atsirado“, – aiškino pagrindinis tyrimo autorius, Johnso Hopkinso universiteto (JAV) astrofizikas Guangwei Fu.

Vandenilio sulfidas yra junginys, turintis būdingą nemalonų supuvusių kiaušinių kvapą. Šis atradimas rodo, kad egzoplanetoje yra sieros, svarbaus sudėtingesnių junginių elemento.

 

Planeta HD 189733b pirmą kartą buvo atrasta 2005 m., o vėliau jai suteiktas dujų milžino statusas, kurio cheminė sudėtis panaši į Jupiterio, tačiau jos temperatūra yra daug aukštesnė.

Egzoplaneta yra 64 šviesmečių atstumu nuo Žemės – būtent dėl ​​šio santykinio artumo ji tapo viena labiausiai ištirtų egzoplanetų.

Ji yra 13 kartų arčiau savo žvaigždės nei Merkurijus yra prie Saulės – tai paaiškina itin aukštą paviršiaus temperatūrą. Vidutinė temperatūra ten siekia 926 °C.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(5)
(1)
(4)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()