Pavojus 5 000 000 000 JAV dolerių. Ambicingai NASA misijai gresia nesėkmė  ()

Mokslo bendruomenė susidūrė su nenumatytomis problemomis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

NASA „Europa Clipper“ misija, skirta tirti Jupiterio palydovą Europa, susidūrė su radiacijos problemomis. Misijos komanda išsiaiškino, kad radiacijai atsparūs tranzistoriai, reikalingi erdvėlaivio elektros srovėms valdyti, gali neatlaikyti intensyvios Jupiterio spinduliuotės, rašo „SciTechDaily“.

Atlikdami išsamius bandymus NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijoje (Jet Propulsion Laboratory, JPL) Pietų Kalifornijoje, inžinieriai išsiaiškino, kad kai kurie tranzistoriai gali sugesti esant mažesniam nei tikėtasi radiacijos lygiui.

[EU+Kuponai] Portabilūs ekranai, baterijos el. dviračiams, stovai projektoriams, žibintuvėliai, nuostabūs siurbliai ir SUP irklentės
3380 4

Specialus rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-08-31/2024-10-31

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „FunWater SUPFR17B“ - pripučiama SUP irklentė

2) „HANIWINNER HA177-06“ - baterija el. dviračiams

3) „BlitzWolf BW-VF4“ - stovas vaizdo projektoriams

4) „Convoy C8+“ (SST40) žibintuvėlis

5) „Proscenic F10 Pro“ - grindis plaunantis belaidis siurblys

6) „BlitzWolf PCM3-AIR“ - portabilus 14 colių 1080P ekranas

Išsamiau

Šie bandymai yra labai svarbūs, nes Jupiterio magnetinis laukas, kuris yra 20 000 kartų stipresnis nei Žemės, pagreitina įkrautas daleles iki didelės energijos ir sukuria atšiaurią spinduliuotės aplinką. Šis atradimas kelia susirūpinimą dėl šių komponentų patvarumo intensyviausioje Saulės sistemos radiacijos zonoje.

Šiai problemai spręsti jau atliekami bendri bandymai Johnso Hopkinso taikomosios fizikos laboratorijoje (APL) ir NASA Goddardo kosminių skrydžių centre. APL, bendradarbiaudama su JPL ir Goddardo centru, sukūrė pagrindinį erdvėlaivio korpusą ir aktyviai dalyvauja dabartinėje analizėje.

2024 m. birželį buvo paskelbta apie ankstyvą panašių tranzistorių gedimą, todėl gamintoją tai paskatino atlikti papildomus radiacijos bandymus. Preliminari analizė, kurią tikimasi netrukus baigti, padės nustatyti tranzistorių, linkusių į gedimą, skaičių ir jų veikimą skrydžio metu.

 

„Europa Clipper“ misija – ieškoti potencialios gyvybės Jupiterio palydove Europoje, atliekant daugybę praskridimų pro palydovą. Misijos startas planuojamas 2024 metų spalį, o atvykimas į Jupiterį – 2030 metais.

Apskaičiuota, kad misija, kuri kainuos 5 milijardus dolerių, pabrėžia NASA įsipareigojimą tyrinėti gilųjį kosmosą, nepaisant iššūkių, susijusių su intensyvia radiacijos aplinka netoli Jupiterio.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(11)
(0)
(11)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()