Paaiškėjo, kas skatina Paukščių Taką ir Andromedą artėti vieną prie kitos. Laukia susidūrimas  ()

Visos galaktikos per savo gyvenimą patiria susiliejimų su kitomis. Paukščių Takas – ne išimtis, per keliolika milijardų metų ji sėkmingai suvalgė ne vieną nykštukinę palydovę.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Manoma, kad po 3-5 milijardų metų mūsų Galaktika turėtų susidurti ir susilieti su kaimynine Andromeda. Bent jau taip rodo įvairūs modeliai, kuriuose įtraukiama informacija apie abiejų galaktikų masę ir šiandieninį judėjimą.

Visgi aplink yra ir kitų galaktikų, o įtraukę jų poveikį mokslininkai nustatė, kad susidūrimas, pasirodo, ne toks ir tikėtinas. Tyrėjai pasiėmė naujausius duomenis, surinktus „Hubble“ ir „Gaia“ teleskopais, bei naujausius abiejų galaktikų masės vertinimus, ir iš naujo apskaičiavo galaktikų tarpusavio judėjimo trajektoriją.

Būtinas rinkinukas vasaros pramogoms. Su kuponais fantastiškas SUP irklenčių pasirinkimas ir galingos pompos
4148 1

Specialus rinkinukas

Kuponai

Labai ribotas kiekis

Iš EU/Honkongo sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „FunWater“ - pripučiamos SUP irklentės

2) „ATJ-8666“ - puikios pompos

Išsamiau

Taip pat jie paėmė kitų Vietinės grupės galaktikų – Trikampio, taip pat įvairių Andromedos ir Paukščių Tako palydovių – parametrus ir įvertino, kaip jos paveikia didžiosios poros judėjimą.

Paaiškėjo, kad Trikampio galaktika skatina Paukščių Taką ir Andromedą artėti vieną prie kitos, tačiau Didysis Magelano debesis – priešingai – jas tolina. Duomenų paklaidos neleidžia tvirtai pasakyti, kokia ateitis laukia didžiųjų galaktikų, bet egzistuoja net maždaug 50 proc. tikimybė, kad per artimiausius dešimt milijardų metų Paukščių Takas ir Andromeda nesusidurs.

 

Tyrimo rezultatai arXiv.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Konstanta.lt
Konstanta.lt
(8)
(0)
(8)

Komentarai ()