„Netikėtai pasirodė danguje.“ 63 360 km/h greičiu. Nukrito, kai tik buvo pastebėtas (Video) ()
Jo skersmuo siekė apie metrą.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Danguje virš Filipinų pasirodė netikėtas asteroidas. Viduryje nakties iš trečiadienio į ketvirtadienį akimirką buvo galima pamatyti ryškios šviesos pliūpsnį.
Šiais laikais dangus gerai stebimas. Stebėjimus vykdo tiek dideli centrai, kurie skiria dėmesį kosmosui, tiek mėgėjai. Vis dėlto pasitaiko situacijų, kai asteroidai gali mus nustebinti.
Asteroidas, pavadintas 2024 RW1, buvo aptiktas NASA „Catalina Sky Survey“ programos likus kelioms valandoms iki jo patekimo į Žemės atmosferą. Tai nebuvo didelis objektas – jo skersmuo siekė apie metrą. Dėl savo mažo dydžio jis nekėlė jokios grėsmės.
|
2024 m. RW1 dydžio objektai negali niekam kelti grėsmės Žemėje, nes sudega atmosferoje. Kaip skaitome „Science Alert“, net jei įvairios ataskaitos rodo, kad asteroidas pasiekė Žemę, tai reiškia patekimą į atmosferą.
𝗪𝗘𝗟𝗖𝗢𝗠𝗘 𝗧𝗢 𝗘𝗔𝗥𝗧𝗛, 𝗔𝗦𝗧𝗘𝗥𝗢𝗜𝗗 𝟮𝟬𝟮𝟰 𝗥𝗪𝟭! ☄️
— ScienceKonek (@sciencekonek) September 4, 2024
Here's a clear shot of the much-awaited small asteroid 2024 RW1 (#CAQTDL2) burning bright into a greenish 'fireball' over Lal-lo, Cagayan around 12:39 AM PhST, 05 September 2024. Did you see it too? 😊
📸… pic.twitter.com/B3oAm6nNdD
„Science Alert“ duomenimis, tokie maži objektai retai atrandami jiems nepasiekus Žemės. Europos kosmoso agentūra praneša, kad vieno metro skersmens asteroidai į mūsų planetą atskrenda kas dvi savaites. Ir nors gali mus nustebinti, yra tam tikra sėkmė, kai pavyko aptikti tokį mažą, nekeliantį grėsmės objektą.
2024 RW1 buvo mažas asteroidas, kurio greitis taip pat nebuvo itin įspūdingas. ESA duomenimis, objektas skriejo 17,6 km/s arba 63 360 km/h greičiu, o tai artima vidutiniam asteroidų greičiui.
Dėl tokių mažų objektų žmonėms, pastatams ar įrengimams Žemėje nėra jokios grėsmės. Tačiau anksčiau dideli objektai atsitrenkdavo į mūsų planetos paviršių. Pakanka prisiminti situaciją Čeliabinske 2013 metais, kai nuo meteorito smūgio nukentėjo maždaug 1,5 tūkst. žmonių. Savo ruožtu „Chicxulub‘ asteroido smūgis lėmė, kad, be kita ko, išnyko dinozaurai, visiškai pakeitę gyvenimą Žemėje.