To Mėnulis niekada neturėjo. Skelbia NASA. Darbas vyksta  ()

NASA patvirtino, kad Mėnulis gaus savo laiko juostą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Prieš kelis mėnesius JAV Baltieji rūmai pavedė NASA tai padaryti per ateinančius dvejus metus. Koordinuotas Mėnulio laikas (Coordinated Lunar Time, LTC) bus NASA ir įvairių institucijų, įskaitant tarptautines organizacijas, bendradarbiavimo rezultatas.

Žemė turi savo laiko juostas ir yra daug požymių, kad Mėnulis netrukus gaus savo. Informacija apie tai pasirodė prieš kelis mėnesius, kai Baltieji rūmai išsiuntė NASA prašymą šiuo klausimu. Neseniai agentūra patvirtino, kad iš tiesų dirbama šia kryptimi.

NASA pranešė, kad mūsų palydovui bus sukurtas Koordinuotas Mėnulio laikas (LTC), kuris bus sukurtas bendradarbiaujant su įvairiomis institucijomis, įskaitant Jungtinių Valstijų vyriausybę ir tarptautines organizacijas. Agentūra mano, kad tai bus pasiekta per artimiausius dvejus metus. Tačiau tikriausiai paklausite: kokiu tikslu?

Geekmaxi 7-ojo gimtadienio išpardavimas! Monstrinės energijos stotelės, el. paspirtukai, robotai su DI, vaizdo projektoriai ir kt. (Video)
4624 5

„7th Anniversary Sale“

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „Wanbo X5“ - 1080P, 1100 ANSI, WiFi 6, Bluetooth 5.0, Android 9.0 vaizdo projektorius

2) „KuKirin G2“ - 2024 versija, 800W, 48V 15Ah, 55 km, 45 km/h el. paspirtukas

3) „Narwal Freo Z Ultra“ - premjera, robotas dulkių siurblys su DI

4) „Blackview Oscal PowerMax 3600“ - mobili energijos stotelė, 3600W, 3600Wh, LiFePO4

Išsamiau

Pasirodo, Mėnuliui iš tikrųjų reikia savo laiko juostos, kuri yra susijusi su būsimomis misijomis. Pati NASA planuoja sugrąžinti žmones į palydovą vykdydama „Artemis“ programą. Tačiau problema yra ta, kad laikas ten teka šiek tiek kitaip nei Žemėje ir taip yra dėl silpnesnės gravitacijos.

 

Einšteino reliatyvumo teorija teigia, kad laikas keičiasi greičio ir gravitacijos atžvilgiu. Todėl Mėnulyje jis teka šiek tiek greičiau. Tokiu būdu Žemės laikrodis Mėnulyje kasdien įgytų 56 mikrosekundžių paklaidą. Laikui bėgant skirtumai taptų pakankamai dideli, kad galėtų reikšmingai paveikti didelį tikslumą, reikalingą misijai.

NASA nori sukurti Koordinuotą Mėnulio laiką iki 2026 m. pabaigos. Laiko standartas bus nustatomas pagal atominių laikrodžių svertinį vidurkį.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(11)
(2)
(9)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()