Pradedama HERA misija. Tirs, ar Žemė gali būti apsaugota nuo nelaimės (Video)  ()

HERA yra Europos kosmoso agentūros misija, kuri yra NASA vykdomos DART tęsinys.


HERA
HERA
© ESA, CC BY-SA 3.0 IGO | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hera_in_orbit.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Viso projekto tikslas – rasti būdą apsaugoti Žemę nuo galimos nelaimės. HERA misija startavo pirmadienį (spalio 7 d.), nors oro sąlygos buvo nepalankios. Erdvėlaivis skris į Dimorfos asteroido zoną.

HERA erdvėlaivį iškėlė „SpaceX“ raketa „Falcon 9“. Europos kosmoso agentūra mano, kad zondas pasieks savo tikslą – asteroidą Dimorfos 2026 m. Tada pradės jį tirti.

[Kuponas+Vokietija] Atlaiko 200 kg! Didžiulės SUP irklentės už rekordinę kainą - ribotas kiekis (Video)
10334 6

Specialus kuponas

Iš Vokietijos

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Išsamiau

2022 m. NASA  erdvėlaivis DART rėžėsi į asteroidą Dimorfos, kuris yra didesnio asteroido Didymos, palydovas. Tokiu būdu buvo bandoma pakeisti kosminės uolos trajektoriją. Dabar atėjo laikas antrajam HERA misijos etapui, už kurį atsakinga ESA.

HERA turi du palydovus. Tai maži palydovai „Juventas“ ir „Milani“. Jie leis atlikti papildomus tyrimus, susijusius su mineralų kartografavimu, dulkių analize ir gravitacija.

 

DART ir HERA yra susijusios misijos, kurių tikslas yra bendras – patikrinti sprendimus dėl galimų veiksmų prieš asteroidus, kurie ateityje gali kelti grėsmę Žemei ir sukelti katastrofą.

 

NASA ir ESA nori sukurti sistemą, kurios žmonijai ateityje gali prireikti išgelbėti planetą nuo didelio asteroido smūgio padarinių. Šiandien mes žinome, kad DART susidūrimas iš tikrųjų pakeitė Dimorfos trajektoriją. Kita vertus, HERA skirta išsamiau išnagrinėti sukeltus pokyčius.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(4)
(0)
(4)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()