„Pirmą kartą istorijoje.“ Kinija parodė savo orbitinę stotį iš vidaus (Video)  ()

Trumpame vaizdo įraše astronautai parodė, kaip Kinijos stotis „Tiangong“ atrodo iš vidaus.



© Ekrano kopija | https://www.youtube.com/watch?v=Kj-QMIPneXw

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kinijos astronautai pirmą kartą istorijoje parodė savo kosminę stotį „Tiangong“ iš vidaus. Ji skrieja aplink Žemę maždaug 400 km aukštyje, rašo „The Sun“.

Sprendžiant iš kelių vaizdų, kurie buvo paskelbti, Kinijos orbitinė stotis atrodo daug prabangesnė nei Tarptautinė kosminė stotis (TKS), kuri buvo paleista 1998 m.

Ekskursiją po kosminę stotį vedė „Shenzhou-18“ įgulos nariai Ye Guangfu, Li Sun ir Li Hansu. 7 minučių trukmės vaizdo įrašą transliavo Kinijos valstybinė naujienų agentūra CCTV.

Šaunuolis robotas-dulkių siurblys „Dreame X40 Ultra“ – siurbia, plauna ir prisižiūri save. Prisiminsite gal kartą per mėnesį (Apžvalga)
3852 5

Mums buvo pažadėta įspūdinga ateitis. Buvo teigiama, kad kada nors namuose šeimininkaus robotai-liokajai. Žmogus sėdės savo atlošiamame fotelyje, kol jo robotas tvarkys namus. „Dreame X40 Ultra“ tą ateitį paverčia dabartimi.

Išsamiau

Astronautai teigė, kad didžiąją laiko dalį praleidžia stotyje pagrindiniame modulyje, kuris yra komandų ir valdymo centras. Be to, stotyje taip pat yra buitiniai patogumai, tokie kaip nedidelis valgomojo stalas, mikrobangų krosnelė, šaldytuvas ir vandens balionėlis.

Kiekvienam astronautui priskiriama nuosava erdvė, kuri stebėtinai erdvi ir su iliuminatoriumi, todėl galima grožėtis kvapą gniaužiančiu Žemės vaizdu. Atrodo, daug patogiau nei TKS, kur astronautai yra „pririšti“ prie sienų miegmaišiuose.

 

Iš dalies tokias patalpas pavyko sukurti, nes „Tiangong“ skirtas trims astronautams, kai tuo tarpu TKS paprastai būna apie septynis žmones.

„Tiangong“ susideda iš dviejų orbitinės laboratorijos segmentų, vadinamų „Mengtian“ ir „Wentian“. Ten Kinijos astronautai augina kelių rūšių vyšninius pomidorus ir salotas. Kituose skyriuose astronautai bando mikrogravitacijos poveikį augalams ir gyvūnams.

Kaip ir TKS, Kinijos astronautai turi mankštintis kiekvieną dieną, kad išvengtų neigiamo mikrogravitacijos poveikio kaulams ir raumenims. Astronautai treniruotėms skiria apie 2,5 valandos per dieną, 6 dienas per savaitę.

 

„Shenzhou-18“ ekipažas į „Tiangongą“ atvyko dar balandį ir netrukus grįš namo, paruošęs stotį kitai „pamainai“. Kinijos astronautų sugrįžimas numatytas lapkričio 3 d.

Kinijos kosminė stotis buvo baigta statyti 2022 m. lapkritį, todėl ji apskritai yra novatoriškesnė nei TKS.

Pastaraisiais metais kinai daug investavo į savo kosmoso pramonės plėtrą. Skaičiuojama, kad 2023 metais šalis gana ambicingai kosmoso programai išleido 14 milijardų dolerių.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(30)
(1)
(29)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()