Pirmą kartą kosmose! Užtemdys Saulę. Kas vyksta (Foto, Video, PAPILDYTA)  ()

„Proba-3“ yra nauja Europos kosmoso agentūros (ESA) misija.


Proba-3
Proba-3
© ESA | https://en.wikipedia.org/wiki/File:PROBA-3_artistic_rendering.jpg

Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-12-05 Pirmą kartą kosmose! Užtemdys Saulę. Kas vyksta (Foto, Video, PAPILDYTA)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Projektas apima dviejų palydovų siuntimą į kosmosą, maždaug 150 metrų atstumu vienas nuo kito. Tokiu būdu ESA nori pasiekti efektą, panašų į Saulės užtemimą. Kokiu tikslu?

Europos kosmoso agentūra jau keletą metų dirba su „Proba-3“ misija. Ją planuojama pradėti trečiadienį, gruodžio 4 d. Starto langas prasidės 12:38 val. Lietuvos laiku. Įgyvendinant projektą bus išbandyta nauja technologija, kuri ateityje leis detaliau ištirti Saulę.

[EU+Kuponai] „Black Friday“! Mažiausios kainos. Įspūdingų galimybių projektoriai, ergonominės kėdės, žaidimų monitoriai, energijos stotelės ir kt. (Video)
4958

„Black Friday“ išpardavimas

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

2 metų garantijos

1) „KTC Q24T09“ - 24 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

2) „NEWTRAL MagicH-BPro“ - JAV specialistų rekomenduojama ergonominė darbo kėdė

3) „Ultimea Apollo P60“ - iki 4K, 900 ANSI, automatinis fokusavimas, Bluetooth 5.3 ir kt.

4) „SolarPlay Q2501“ - mobili energijos stotelė, 2400W, 2160Wh, LiFePO4

Išsamiau

„Proba-3“ moduliai į kosmosą bus paleisti Indijos kosmoso tyrimų organizacijos, su kuria bendradarbiaujama įgyvendinant šį projektą, raketa PSLV-XL.

Jei viskas vyks pagal planą, netrukus po paleidimo misijos moduliai atsidurs kosmose. Tada bus pradėtas pasiruošimas paleisti „Proba-3“ į orbitą.

 

Europos kosmoso agentūra, vykdydama „Proba-3“ misiją, planuoja išbandyti naujovišką sprendimą. Tai nauja technologija, skirta tirti Saulės vainiką, įskaitant žvaigždės vainikinių masių išmetimus, kurie vėliau pasiekia Žemę ir sukuria magnetines audras.

 

Misijos metu bus išbandytos naujos technologijos, susijusios su koronagrafo veikimu. Šiuo tikslu ESA nori pasiekti efektą, panašų į Saulės užtemimą.

Kaip Mėnulis dengia Saulę visiško Saulės užtemimo metu, vienas modulių taip pat uždengs žvaigždę. Antrasis su koronagrafu tuo metu tirs Saulės vainiką. Du zondai bus išdėstyti 144 metrų atstumu vienas nuo kito ir išlaikys tokią konfigūraciją 6 valandas.

Tai nebus lengva, nes abu moduliai turės būti išlaikomi tiksliu atstumu.

PAPILDYTA

 

Gruodžio 5 d., ketvirtadienį, 12:35 Lietuvos laiku Indijos nešančioji raketa PSLV į orbitą iškėlė Europos kosmoso agentūros (ESA) zondus „Proba-3“.

Paleidimas įvyko praėjus 24 valandoms po anksčiau numatyto termino ir buvo atidėtas dėl techninių problemų. Šie palydovai kosmose sukurs dirbtinį Saulės užtemimą, kad būtų galima ištirti Saulės vainiką.

ESA „Proba-3“ misija buvo paleista iš paleidimo aikštelės Satish Dhawan kosmoso centre Indijoje.

Iš pradžių buvo planuota, kad ESA zondai į kosmosą pakils 12.38 val. Lietuvos laiku trečiadienį, gruodžio 4 d. Rengiantis paleidimui buvo aptiktas nenormalus vieno iš dviejų „Proba-3“ misijos zondų atsarginės varomosios sistemos veikimo gedimas. Ši varomoji sistema padės palydovui naršyti orbitoje ir išlikti teisingoje padėtyje erdvėje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(7)
(2)
(5)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()