Užkariaus Marsą. To dar nebuvo. Atvyksta „Mars Chopper“ (Video)  ()

Pirmasis sraigtasparnis Marse nebegali skristi, o NASA pradėjo kurti galingesnį orlaivį.


Mars Chopper
Mars Chopper
© Ekrano kopija | https://x.com/gadgetech94/status/1867962757603115506/photo/1

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

NASA sukurtas sraigtasparnis „Ingenuity“ tapo pirmuoju įrenginiu, skridusiu virš Marso paviršiaus beveik 3 metus. Tokiu būdu mokslininkai įrodė, kad skrydžiai Marse yra įmanomi.

Tačiau šių metų sausį po nesėkmingo nusileidimo „Ingenuity“ sugadino rotoriaus mentes ir daugiau nebegalės skristi. Nors šis sraigtasparnis ir toliau eksploatuojamas, dabar jis atlieka kitas užduotis.

Dabar NASA pristatė naujos kartos sraigtasparnį, pavadintą „Mars Chopper“, kuris Marse pakeis „Ingenuity“, rašo „Interesting Engineering“.

NASA paskelbė, kad šiuo metu ji yra naujojo visureigio dydžio Marso sraigtasparnio „Mars Chopper“ kūrimo ir projektavimo pradžioje. Jei viskas vyks pagal planą, šis erdvėlaivis pakels Raudonosios planetos tyrimus į visiškai naują lygį.

[EU+Kuponas] Aukščiausios klasės plovimo įrenginys - piguva neprilygsta nė iš tolo. Paskutiniai vienetai („VEVOR XS-00B“)
7557 1

Labai gera kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Žinoma, kad „Mars Chopper“ bus gerokai didesnis už „Ingenuity“, o vietoje vieno pagrindinio rotoriaus turės šešis, kurių kiekvienas bus aprūpintas po šešiomis mentimis. Ši konstrukcija leis sraigtasparniui „Mars Chopper“ atlikti ilgesnius skrydžius Marse ir įveikti iki 3 km per dieną.

NASA mokslininkai teigia, kad šis sraigtasparnis bus aprūpintas daugiau mokslinių instrumentų nei „Ingenuity“, kurie leis pagerinti tiek atmosferos, tiek Raudonosios planetos paviršiaus tyrimus.

 

Sraigtasparnio „Mars Chopper“ pagalba mokslininkai galės greitai ištirti didelius Marso paviršiaus plotus, ypač tuos, kurių nepasiekia marsaeigiai. Mokslininkų teigimu, naujasis sraigtasparnis galės leistis autonominiu režimu, nekontroliuojamas iš Žemės.

Marso atmosfera yra labai plona ir mažo tankio, todėl labai sunku skristi Raudonojoje planetoje. Tačiau sraigtasparnis „Ingenuity“ įrodė, kad tai įmanoma, ir dabar NASA mokslininkai ruošiasi technologiniam proveržiui, kad „Mars Chopper“ skrydžiai būtų dar efektyvesni.

Naujasis sraigtasparnis galės fotografuoti Marso paviršių didele raiška, o tai padės geriau suprasti geologines planetos ypatybes. Kitaip nei marsaeigiai, naujasis sraigtasparnis galės greitai ištirti įvairias Marso paviršiaus sritis ir atlikti sudėtingesnius tyrimus. „Mars Chopper“ taip pat galės veikti kaip vadovas būsimiems marsaeigiams, kad parodytų jiems saugiausias judėjimo vietas. Galbūt šis sraigtasparnis taip pat padės nustatyti geriausias vietas astronautams nusileisti.

 

Kol kas NASA nenurodė tikslių datų, kada bus baigtas kurti naujasis Marso sraigtasparnis „Mars Chopper“ ir kada jis galės skristi į Raudonąją planetą.

Primename, kad sraigtasparnis „Ingenuity“ į Marsą atskrido 2021 metų vasarį „Perseverance“ marsaeigio viduje. Tų pačių metų balandį sraigtasparnis atliko pirmąjį skrydį, o NASA mokslininkai tikėjosi, kad per mėnesį jis skris dar 4 kartus.

Tačiau „Ingenuity“ pranoko visus mokslininkų lūkesčius. Marse jis skrido beveik trejus metus, atliko 72 skrydžius (per paskutinįjį nepavyko nusileisti ir baigė savo pagrindinę misiją), ore išbuvo 128 minutes ir įveikė beveik 18 km atstumą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(12)
(1)
(11)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()