„Artimiausios žvaigždės per kelias dienas.“ Antimaterijos variklis. Kas žinoma  ()

Mokslininkai nustatė dvi specifines antimaterijos ir įprastos materijos sąveikas, kurios padės tarpžvaigždines keliones paversti realybe.


Asocatyvi nuotr.
Asocatyvi nuotr.
© recraft.ai (Free Tier Assets) | https://www.recraft.ai

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Naujojo tyrimo autoriai mano, kad panaudojus antimaterijos (antimedžiagos) raketinį variklį, išskiriantį 300 kartų daugiau energijos nei termobranduolinės sintezės metu Saulės šerdyje, skrydžiai į artimiausias žvaigždes taps realybe. Tuo pačiu per kelias dienas bus galima pasiekti kitas žvaigždes, rašo „Interesting Engineering“.

Pasak mokslininkų, antimaterijos raketų varikliai yra novatoriška technologija, kuriai reikia skirti daugiau dėmesio. Juk tokių variklių pagalba bus galima gerokai paspartinti skrydžius tarp įvairių Saulės sistemos planetų, taip pat labai greitai pasiekti artimiausias mūsų žvaigždes.

Tuo pačiu metu mokslininkai mano, kad toks skrydis gali trukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Tai tiesiog neįtikėtina, nes esant dabartinėms technologijoms toks skrydis užtruktų šimtus metų.

[EU+Kuponai] Galingos vėjo jėgainės tik nuo 106,39€! Pasigaminkite elektros patys. Paskutiniai vienetai
20510 17

Nuostabiai gera kaina

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Antimedžiaga susideda iš antidalelių. Tai yra, jos yra įprastų medžiagų dalelių, turinčių priešingą krūvį, analogai. Susitikus antimedžiagos dalelėms ir įprastoms medžiagoms, jos sunaikina viena kitą. Dėl to gaunamas didžiulis energijos kiekis, į kurį paverčiama kombinuota masė. Toks dalelių naikinimas laikomas aukščiausia energijos reakcija žinomoje fizikoje.

Tyrimo autoriai padarė išvadą, kad efektyviam būsimojo antimaterijos raketinio variklio darbui turėtų būti naudojamos dviejų tipų dalelių anihiliacijos reakcijos.

Pirmuoju atveju galima panaudoti sąveiką ir vėlesnį sunaikinimą, išleidžiant antiprotonų ir protonų su neutronais energiją. Antiprotonai yra antimedžiagos dalelės. Mokslininkai mano, kad šiuo atveju antidalelių ir dalelių sunaikinimo reakcija yra labai stabili ir išskiriama daug energijos, kad būtų sukurta trauka ir atitinkamai sukuriamas itin greitas greitis. Taip pat galima naudoti pozitronų ir elektronų anihiliacijos reakciją. Pozitronai yra elektronų antidalelės. Ši reakcija taip pat turi didelį efektyvumą.

 

Daugelis antidalelių yra nestabilios, o ilgų skrydžių metu kosmose būtina ilgą laiką išlaikyti stabilią antimedžiagą. Todėl buvo pasirinktos minėtos antidalelės.

Pasak mokslininkų, kai įprasta medžiaga ir antimedžiaga susiliečia, sunaikinimo metu jos paverčia savo masę energija, o gaunamas energijos tankis yra lygus 9 x 10¹⁶ J/kg. Tai 300 kartų daugiau nei per termobranduolinę sintezę Saulės šerdyje.

 

Vienas iš antimedžiagų variklio privalumų yra tai, kad maždaug 70 % energijos, išsiskiriančios naikinant antidaleles ir daleles, gali būti panaudota erdvėlaiviui varyti.

Antimedžiagos kūrimas ir saugojimas yra sudėtingas ir labai brangus. Tačiau inovatyvių raketų variklių darbui antimedžiagos reikia labai daug. Tyrimo autoriai mano, kad antivandenilis gali būti naudojamas kaip antimedžiagų variklių kuras. Tai paprasčiausias antimedžiagos atomas, jis yra stabilus, lengviau gaminamas ir gali būti laikomas ilgą laiką. Tačiau antivandenilio gamyba vis dar yra ankstyvoje vystymosi stadijoje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(10)
(7)
(3)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()