Į Mėnulį ką tik rėžėsi kosminis objektas – iš Žemės užfiksuotas sprogimo momentas (Video)  ()

Japonų astronomas ką tik įamžino įspūdingą momentą, kaip į Mėnulį tėškiasi kosminis objektas. Susidūrimo metu užfiksuotas ir sprogimo žybsnis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Manoma, kad į Mėnulio paviršių atsitrenkė meteoras, kadangi pastarosiomis dienomis Žemės orbitoje vyksta taip vadinamas Geminidų meteorų lietus.

Šis meteorų lietus kasmet fiksuojamas maždaug nuo gruodžio 4 iki 20 dienos, o jo pikas – gruodžio 13-14 d.

Pasaulinė „Saily“ premjera. „180 šalių. Viena geriausių eSIM paslaugų pasaulyje“ (Technologijos.lt kuponas, Video)
7438

„Saily“ yra viena geriausių eSIM paslaugų pasaulyje, kuri nuo šiandien gali pasiūlyti dar daugiau. Ką tik Londone visame pasaulyje žinoma lietuvių kompanija pristatė nuostabias naujienas ir mūsų skaitytojams turi specialų pasiūlymą.

Išsamiau

Esama prielaidų, kad meteorų spiečiuose gali būti ir didesnių, potencialiai pavojingų meteorų, tačiau dauguma jų sudega Žemės atmosferoje.

Vis dėlto, kaip užfiksavo astronomas Daichi Fujii, meteorai gali atsitrenkti į Mėnulį, kadangi mūsų palydovas atmosferos iš esmės neturi ir kosminiai objektai į jį trenkiasi niekieno netrukdomi.

Šis meteoro smūgis į mėnulį užfiksuotas gruodžio 8 dieną. „Šiąnakt įvyko dar vienas (meteoro) smūgis Mėnulyje. Ir galiu tai patvirtinti keliais teleskopais“, – aiškino Fujii, kurį cituoja IFLScience. Tačiau, pasak astronomo, tai nebuvo vienintelis toks žybsnis Mėnulio paviršiuje.

 

Kaip anksčiau Delfi yra sakęs VU Fizikos fakulteto docentas dr. Kastytis Zubovas, meteorų lietus yra reiškinys, kai į Žemę krenta daugiau kosminių dulkių, nei įprastai, ir jos daugiausiai krenta iš vienos pusės.

„Taip nutinka, kai Žemė, skriedama savo orbita aplink Saulę, kerta tarpplanetinių dulkių sutankėjimą – paprastai tai būna kometos uodegos likučiai. Tiesa, Geminidų atveju objektas kiek kitoks – tai asteroidas Fajetonas, nuo kurio atskylančios dulkelės sudaro dulkių juostą“, – aiškino astrofizikas dr. K. Zubovas.

 

Be to, manoma, kad asteroidas Fajetonas yra nebeaktyvus kometos branduolys. Įskriejusios į atmosferą, smulkios kosminės dalelės sukelia šviesos ruožus danguje. Geminidų meteorų lietumi pavadintas dėl to, kad šio reiškinio sferos taškas yra ties Dvynių (Gemini) žvaigždynu.

Parengta pagal Earth Sky, IFLScience, NASA, Delfi arch. inf.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
Autoriai: Šarūnas Meškys
(7)
(4)
(3)

Komentarai ()