700 000 km/val. ir 6 000 000 km. Niekada istorijoje. Rekordai dūžta į šipulius (Video)  ()

„Parker Solar Probe“ įgis didžiausią greitį tarp visų erdvėlaivių ir artės prie Saulės artimiausiu įmanomu atstumu.


Parker Solar Probe
Parker Solar Probe
© NASA/Johns Hopkins APL/Steve Gribben | https://en.wikipedia.org/wiki/File:Parker_Solar_Probe.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Antradienį, gruodžio 24 d., 13:53 Lietuvos laiku greičiausias erdvėlaivis istorijoje sumuš savo greičio ir atstumo nuo Saulės rekordus. Joks erdvėlaivis dar niekada to nepadarė ir nežinoma, ar kažkas panašaus pasikartos artimiausiu metu, rašo „Live Science“.

NASA zondas „Parker Solar Probe“ praskries Saulę artimiausiu atstumu ir tuo pačiu turės didžiausią skrydžio greitį tarp visų žmogaus sukurtų erdvėlaivių.

NASA 2018 m. išsiuntė „Parker Solar Probe“ į kosmosą, kad sužinotų daugiau apie tai, kas vyksta atokiausioje Saulės atmosferos dalyje, vadinamoje vaikinu (korona). Pirmą kartą NASA aparatas per Saulės vainiką praskriejo prieš 3 metus.

Pasaulinė „Saily“ premjera. „180 šalių. Viena geriausių eSIM paslaugų pasaulyje“ (Technologijos.lt kuponas, Video)
2465

„Saily“ yra viena geriausių eSIM paslaugų pasaulyje, kuri nuo šiandien gali pasiūlyti dar daugiau. Ką tik Londone visame pasaulyje žinoma lietuvių kompanija pristatė nuostabias naujienas ir mūsų skaitytojams turi specialų pasiūlymą.

Išsamiau

Norint tai padaryti, „Parker Solar Probe“ turėjo naudoti Saulės ir Veneros gravitacinę pagalbą. Tai padėjo jam pasiekti reikiamą greitį ir patekti į reikiamą orbitą. Iki šiol erdvėlaivis jau atliko 21 gravitacinį manevrą aplink Saulę.

2023 m. spalį ir 2024 m. kovą zondas jau praskriejo arčiau Saulės nei bet kuris erdvėlaivis. Jis buvo 7,2 milijono km atstumu nuo mūsų žvaigždės. Be to, NASA aparatas anksčiau pasiekė didžiausią greitį tarp visų žmogaus sukurtų tyrimų kosminių zondų – 635 000 km/val.

Gruodžio 24 d. NASA zondas sumuš savo greičio ir atstumo nuo Saulės rekordus. „Parker Solar Probe“ praskries Saulę 700 000 km/val. greičiu 6,1 mln. km atstumu. Tuo pačiu metu prietaisas turės atlaikyti 1400 laipsnių Celsijaus temperatūrą, tačiau jis turi specialią apsauginę dangą.

 

Mokslininkai lygina būsimą NASA aparato artėjimą prie Saulės pagal jo reikšmę su pirmuoju astronautų nusileidimu Mėnulyje 1969 m.

Kad priartėtų kuo arčiau Saulės ir pasiektų rekordinį greitį, „Parker Solar Probe“ lapkričio mėnesį atliko septintą ir paskutinį gravitacinį manevrą aplink Venerą.

Anksčiau šiais metais „Parker Solar Probe“ pirmą kartą praskriejo per vainikinės masės išmetimą, tai yra, Saulės išmestą plazmos srautą. Be to, jo duomenys leido mokslininkams priartėti prie mįslės, kodėl Saulės vainiko temperatūra siekia milijonus laipsnių Celsijaus, o mūsų žvaigždės paviršiaus temperatūra siekia vos beveik 6000 laipsnių Celsijaus.

 

„Parker Solar Probe“ rekordinį skrydį aplink Saulę atliko būtent tuo metu, kai mūsų žvaigždė jau buvo įžengusi į didžiausio aktyvumo fazę, vadinamą Saulės maksimumu. Jis tęsis bent iki 2025 m. pabaigos, o tokie aktyvumo pikai pasižymi padidėjusiu Saulės žybsnių skaičiumi ir vainikinių masių išmetimu, kurie paveikia mūsų planetą.

2025 metais „Parker Solar Probe“ arti Saulės skris dar 4 kartus, tačiau nežinia, ar pavyks pasiekti naujų rekordų. Po to NASA įrenginio varikliams baigsis kuras, jis greičiausiai nukris į Saulę ir sudegs.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(8)
(0)
(8)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()