Kosmoso tyrinėjimai 2025 metais. Įdomiausios misijos (Video)  ()

2025-iaisiais mūsų laukia daug labai įdomių misijų. Į sąrašą įtrauktas Mėnulis, asteroidai ir didžiausių pasaulyje raketų kūrimas. Tuo tarpu vykdomos novatoriškos kosminės misijos, nukreiptos į tolimus Saulės sistemos kampelius.


Asocatyvi nuotr.
Asocatyvi nuotr.
© recraft.ai (Free Tier Assets) | https://www.recraft.ai

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

2024-ieji jau už nugaros ir tai buvo laikas, kupinas daugybės įdomių kosminių misijų. Prieš akis – 2025-ieji, šiuo atžvilgiu taip pat žada būti įspūdingi. Kokie su kosmoso sektoriumi susiję įvykiai mūsų laukia per ateinančius 12 mėnesių?

Privačios kosminės misijos į Mėnulį

2025-ieji atneš bent keletą kosminių misijų, nukreiptų į Mėnulį. Įdomu tai, kad tai bus projektai, už kuriuos didžiąja dalimi bus atsakingas privatus sektorius. Pradedama NASA Komercinių Mėnulio naudingųjų krovinių paslaugų (CLPS) programa, kuri numato pristatymus į palydovą naudojant privačius nusileidimo įrenginius.

2025 m. bus keli CLPS paleidimai. Į Mėnulį skris privatūs „Astrobotic“, „Firefly Aerospace“ ir „Intuitive Machines“ nusileidimo įrenginiai.

Planuojama, kad „Firefly Aerospace“ nusileidimo aparatas „Blue Ghost“ bus paleistas 2025 m. sausį. Jis bus paleistas į kosmosą „SpaceX“ pateikta raketa „Falcon 9“. Misijos tikslas – pristatyti NASA krovinius į Mėnulį.

Verta pridurti, kad ta pačia „Falcon 9“ raketa bus paleistas ir kitas Mėnulio nusileidimo aparatas. Tai Japonijos sukurtas „Resilience“. Misija taip pat apima mažą „Tenacious“ mėnueigį, kuris tyrinės Mėnulio paviršių.

Kinijos kosminė misija „Tianwen-2“

[Vokietija] Geriausia Kalėdų dovana! Fantastiškos kainos mobilios energijos stotelės dirbs bent 10 metų. Ribotas kiekis (Video, „DaranEner NEO1500 Pro“)
6162 3

Nuostabi kaina

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

Ribotas kiekis

Išsamiau

Kinija vis labiau domisi kosmoso tyrinėjimais, kaip rodo per pastaruosius kelerius metus vykdytos misijos. Po labai sėkmingos Marso misijos, pavadintos „Tianwen-1“, atėjo laikas naujam tikslui. Šį kartą tai bus asteroidas, kurio dydis vertinamas apie 40-100 metrų.

Kalbame apie „Tianwen-2“ misiją, kurią planuojama paleisti 2025 m. gegužę. Kinai nori sekti JAXA ir NASA pėdomis ir rinkti pavyzdžius iš netoliese esančio asteroido. Tada jie bus pristatyti į Žemę tyrimams. Taikinys yra objektas, vadinamas 469219 Kamo'oalewa, vienas iš Žemės kvazimėnulių. Mokslininkai įtaria, kad tai gali būti Mėnulio fragmentas, kuris buvo išplėštas dėl kosminio kataklizmo.

Kol kas tik amerikiečių NASA ir japonų JAXA gali pasigirti mėginiais, paimtais iš asteroido, kurie buvo atgabenti į Žemę tyrimams. Be jų, niekas niekada to nepadarė.

„Tianwen-2“ misija yra sudėtinga. Nugabenęs asteroido mėginius į Žemę, zondas skris į kitą taikinį – kometą 311P/PANSTARRS, esančią pagrindinėje juostoje tarp Marso ir Jupiterio. Taip mokslininkai nori geriau suprasti procesus, lydėjusius Saulės sistemos formavimąsi prieš kelis milijardus metų.

Tolesni raketos „Starship“ bandymai

 

Kosmoso tyrinėjimai įgaus pagreitį, kai „SpaceX“ baigs darbą su raketa „Starship“. Šiuo metu tai didžiausia raketa pasaulyje, kurios aukštis viršija 120 metrų. Elono Musko įkurta įmonė prie to dirbo ne vienerius metus.

2024 m. buvo atlikti keli bandomieji „Starship“ skrydžiai, kurie buvo tikrai sėkmingi. 2025-ieji atneš naujų iššūkių, kuriuos „SpaceX“ nori įveikti.

Visų pirma, tai yra du pagrindiniai testavimo etapai. Pirmasis yra degalų papildymas orbitoje. Tik tada ji galės skristi į tolimesnius netoliese esančios erdvės kampelius.

Tęsinys kitame puslapyje:

Pasidalinkite su draugais
(8)
(0)
(8)

Komentarai ()