„Vienas iš 5 didžiausių.“ Prie Žemės priartėjo retas asteroidas  ()

Didelis asteroidas priartėjo prie Žemės arčiausiai per 100 metų. Artimiausiomis dienomis jis skries taip arti Žemės, kad jį galėsite stebėti naudodamiesi tik žiūronais, rašo „IFLScience“.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© recraft.ai (Free Tier Assets) | https://www.recraft.ai

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Asteroidą 887 Alinda pirmą kartą Heidelbergo observatorijoje 1918 m. sausio 3 d. atrado vokiečių astronomas Maxas Wolfas.

Nors asteroidų dydis gali būti įvairus – nuo išties milžiniškos Cereros – nykštukinės planetos, kurios skersmuo yra apie 940 kilometrų – iki maždaug 2 metrų skersmens, didesni nei 1 kilometro skersmens objektai sudaro nedidelę dalį netoli Žemės esančių asteroidų skaičiaus. Apytikriai 4,2 kilometro skersmens, 887 Alinda yra šiokia tokia retenybė.

Kaip aiškina „Virtual Telescope Project“, šis asteroidas yra vienas iš penkių didžiausių asteroidų, kurie nuo dabar iki 2200 m. priartės prie Žemės arčiau nei 15 mln. km atstumu.

[Vokietija!] Tik 29,3€. Belaidis aukšto slėgio plovimo įrenginys - su 2 baterijomis. Paskutiniai vienetai
7910 5

Mažiausia kaina šiais metais!

Iš Vokietijos sandėlio

Ribotas kiekis

Išsamiau

Nors asteroidas nelaikomas potencialiai pavojingu – nes prognozuojama, kad jo orbita nesusidurs su Žemės – jo ekscentriška orbita vis tiek suteiks mums keletą artimų prasilenkimų. Per artimiausią priartėjimą per šimtą metų, kuris įvyko ketvirtadienį, asteroidas buvo 0,08220 astronominio vieneto (AU) atstumu nuo Žemės (vienas AU yra atstumas tarp Žemės ir Saulės).

Nors tai gali atrodyti gana arti (ir astronomine prasme taip ir yra), bet tai yra net 12,3 mln. kilometrų – arba 32 kartus didesnis atstumas nei vidutinis atstumas iki Mėnulio. Esant tokiam atstumui, objektas artimiausias 10 dienų danguje bus gana ryškus. „Virtual Telescope Project“ tiesiogiai transliavo objektą 2025 m. sausio 8 d. nuo 22:30 Lietuvos laiku.

 

Jei praleidote tiesioginę transliaciją, kita vyks sausio 12 d., nuo 19:30 Lietuvos laiku, kai objektas pasieks maksimalų ryškumą. Tačiau objektą taip pat turėtų būti galima pamatyti žiūronais arba nedideliu teleskopu – ypač Šiaurės pusrutulyje, Oriono ir Dvynių žvaigždynuose.

Toks ryškus, didelis ir taip netoli Žemės esantis objektas pasirodo tik kartą per dešimtmetį. Po artimo prasilenkimo su Žeme 887 Alinda vėl priartės prie mūsų planetos tik 2087 m. sausio 25 d. – kai priartės per 0,16633 AU, rašo „IFLScience“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(1)
(0)
(1)

Komentarai ()