Milžiniškas asteroidas turėjo atsitrenkti į Žemę. Turi naują taikinį. Susidūrimo tikimybė didėja (Foto)  (2)

Smūgio atveju galėtume stebėti visą įvykį per žiūronus ir namų teleskopą.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© CharlVera (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/illustrations/ai-generated-cosmic-asteroid-8356724/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Remiantis naujais Jameso Webbo kosminiu teleskopu surinktais duomenimis, mūsų planetos link besisukantis didžiulis asteroidas 2024 YR4 pradėjo kelti grėsmę Mėnuliui. Tikimybė, kad objektas susidurs su mūsų natūraliu palydovu, auga vis greičiau, o tai taip pat gali turėti rimtų pasekmių Žemei.

Nuo metų pradžios asteroido 2024 YR4 tema pasirodė daug kartų ir yra susijusi su didėjančia susidūrimo su Žeme tikimybe. Kai pagaliau nauji duomenys parodė, kad tikimybė sumažėjo iki nulio, iškilo nauja problema. Asteroidas, galintis lengvai sunaikinti visą miestą, pamažu tampa grėsme Mėnuliui.

Pavojus Mėnuliui

Nauji objekto stebėjimai atskleidžia, kad dabar yra beveik 4 proc. tikimybė susidurti su Žemės palydovu. Tai dar palyginti nedidelė tikimybė, tačiau reikia pastebėti, kad ji nuolat auga ir šiuo metu neįmanoma nustatyti, kokią didelę grėsmę tai gali kelti ateityje. 

[Vokietija!] Tokio dalyko dar nesate matę. Nenorėsite nuo jo pakilti. Beprotiška, ką sugeba naujausias išmanusis „Xiaomi“ klozeto dangtis („Smartmi 2S“)
7369

Labai gera kaina

Iš Vokietijos

Greitas ir saugus pristatymas

Nuostabus funkcionalumas

Išsamiau

Nauji teleskopo surinkti duomenys rodo, kad jo aukštis yra nuo 53 iki 67 metrų, o tai maždaug prilygsta 15 aukštų pastatui. Tai svarbi žinia, nes viršija planetos gynybos planų aktyvavimo slenkstį, nustatytą 50 m.

Mokslininkai pažymi, kad tai būtų puiki galimybė išbandyti tokią gynybos sistemą. Be to, susidūrimas su Mėnuliu mums suteiktų daug vertingos informacijos apie galimą jo poveikį. Astronomai taip pat teigia, kad smūgio atveju galėtume stebėti visą įvykį net per žiūronus ir tikrai per namų teleskopą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(15)
(4)
(11)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (2)