„221 000 km/val. greičiu! Mokslininkams šokas. Tai ne iš mūsų pasaulio“ (Video) ()
Spėlionės apie ateivių dalyvavimą.
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=-vzafaw0t08
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Paslaptingas tarpžvaigždinis objektas įskriejo į mūsų Saulės sistemą, judėdamas 221 000 km/h greičiu, ir dabar lekia Marso link. Čilės observatorija jį pastebėjo ir nufotografavo, rašoma X.
Таинственный межзвездный объект вошел в нашу Солнечную систему, двигаясь со скоростью 221 000 км/ч, и в настоящее время направляется к Марсу! Обсерватория в Чили обнаружила его и засняла на видео pic.twitter.com/8rrPM8TJkI
— ⭐️Oles Filonenko⭐️ (@FilonenkoOles) July 5, 2025
|
Paveikslėlyje matomas objektas, identifikuotas kaip 3I/ATLAS, yra tarpžvaigždinė kometa, kurią NASA patvirtino 2025 m. liepos 4 d., skriejanti 221 000 km/h greičiu. Tai trečiasis toks objektas, pastebėtas po „Oumuamua“ ir „2I/Borisov“, o jo kilmė už mūsų Saulės sistemos ribų suteikia mokslinės intrigos.
Kometa buvo atrasta Cerro Tololo Amerikos observatorijoje Čilėje, kuri nuo XIX a. yra astronominių atradimų centras, o jos trajektorija Marso link rodo, kad ją iš savo gimtosios sistemos galėjo išmušti gravitacinės sąveikos, kas atitinka 2019 m. žurnale „Nature Astronomy“ paskelbtą tyrimą apie tarpžvaigždinių objektų dinamiką.
Nepaisant viešų spėlionių apie ateivių dalyvavimą, NASA duomenys patvirtina, kad grėsmės nėra – artimiausias priartėjimas prie Žemės įvyko 2025 m. gruodį, kai objektą skyrė 1,6 astronominio vieneto atstumas. Tai paneigia sensacingus teiginius ir atitinka recenzuotas išvadas, kad tarpžvaigždiniai objektai yra natūralūs kosminiai klajokliai.