„Baisiausia kosminė nuotrauka.“ Ką padarė NASA astronautai (Foto, Video) ()
Užfiksuoti vaizdai buvo praminti „baisiausia kosmine nuotrauka“.

© NARA (atvira licencija) | https://en.wikipedia.org/wiki/File:Bruce_McCandless_II_during_EVA_in_1984.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
1984 m. du NASA astronautai atliko unikalią kelionę į atvirą be saugos lynų, jungiančių juos su erdvėlaiviu. Rezultatas buvo „baisiausia kosminė nuotrauka“ (most terrifying space photo), tačiau ir kiti kadrai yra ne mažiau bauginantys.
Kosmose astronautams gali nutikti daug baisių dalykų. Tačiau kartais jiems tenka atlikti veiksmus, kurie paprastiems žemiečiams gali pasirodyti labai baisūs. Tokie astronautų veiksmai kosmose buvo užfiksuoti 1984 m., kai NASA astronautai buvo atvirame kosmose be saugos lynų.
#today #OTD Feb 7, 1984
— Dreams N Science (@dreamsNscience) February 7, 2024
The #NASA #astronaut Bruce McCandless II, completed the first untethered spacewalk by using the Manned Maneuvering Unit. pic.twitter.com/b0YNb7hpbA
|
1984 m. vasario 7 d. astronautas Bruce'as McCandlessas II tapo pirmuoju asmeniu istorijoje, išėjusiu į kosmosą be saugos lyno. Astronautą nufotografavo jo kolegos, buvęs daugkartinio naudojimo erdvėlaivyje „Challenger“. Nuotrauka vėliau buvo praminta „baisiausia kosmoso nuotrauka“. Naudodamas specialią ant nugaros pritvirtintą varomąją sistemą, NASA astronautas paliko erdvėlaivį ir išskrido į kosmosą.
Bruce'o McCandlesso II skrydžio metu jis ištarė frazę: „Tai gali būti mažas žingsnis Neilui, bet man – velniškai didelis šuolis.“ Taigi, jis nusprendė pasakyti kažką panašaus į tai, ką 1969 m. pasakė Neilas Armstrongas, pirmasis žmogus, išsilaipinęs Mėnulyje.
Momen-momen ikonik dari luar angkasa yang terabadikan oleh kemera ~ Sebuah Thread🧵
— Crypto Nord (@BenHas_14) February 15, 2025
1. Ini masih dianggap sebagai salah satu foto luar angkasa yang paling menakutkan hingga saat ini.
Astronot Bruce McCandless II menjadi manusia pertama yang melakukan perjalanan luar angkasa… pic.twitter.com/62OfmwOJyz
Ne mažiau bauginanti kosmoso nuotrauka, nors ir ne tokia garsi kaip ankstesnė, buvo padaryta 1984 m. lapkritį. Tuomet NASA astronautas Dale'as Gardneris taip pat atliko žygį į atvirą kosmosą be saugos lyno, tačiau iš erdvėlaivio „Discovery“.
Skylab backup, future shuttle astronaut, inventor Bruce McCandless II with his masterpiece, the MMU rocket backpack. NASA image. #Skylab pic.twitter.com/5mxWtXe7Lo
— Searching For Skylab (@SF_Skylab) July 18, 2024
Nors nuotraukose ir vaizdo įrašuose, darytuose iš erdvėlaivio, matomas tik Gardneris, kitas NASA astronautas Josephas Allenas iš tikrųjų atliko ne mažiau pavojingą išėjimą į atvirą kosmosą. NASA astronautai rizikavo, kad išgelbėtų du ryšių palydovus, kurie atsidūrė netinkamoje vietoje po to, kai sugedo juos į kosmosą gabenusi raketa.
Astronautai taip pat naudojo specialias varymo sistemas, kad nuskristų iki palydovų ir juos pristatytų į daugkartinį erdvėlaivį. Gardneriui ir Allenui buvo pavesta perkelti „Westar 6“ ir „Palapa B2“ palydovus, kad vėliau jie būtų pristatyti į Žemę. Tuo pačiu metu astronautė Anna Fisher valdė daugkartinio erdvėlaivio manipuliatorius.
Bruce McCandless II Was The First Astronaut To Float Untethered In Space 👨🚀 pic.twitter.com/Z3ZfukbExN
— StarTalk (@StarTalkRadio) February 7, 2023
NASA astronautams pavyko atgauti palydovus, nors tam prireikė dviejų išėjimų į atvirą kosmosą: vienas truko 6 valandas, o antrasis – 5 valandas ir 42 minutes. Abu palydovai grįžo į Žemę.
Nuotraukos ir vaizdo įrašai, kuriuose matyti Bruce'o McCandlesso II ir Dale'o Gardnerio judesiai kosmose, išlieka vienais įspūdingiausių ir tuo pačiu metu baisiausių kadrų iš kosmoso.