JAV erdvėlaivis „Discovery“ pakilo į orbitą ir sėkmingai pradėjo nauja misiją į TKS (Video)  (5)

JAV erdvėlaivis „Discovery“ penktadienį vėlai vakare startavo iš Kennedy (Kenedžio) kosmoso centro ir leidosi į kelionę Tarptautinės kosmoso stoties (TKS) link.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Riaumodamas „Discovery“ ėmė kilti į tamsų Floridos dangų 23 val. 59 min. vietos (6 val. 59 min. Lietuvos) laiku, kaip ir buvo planuota, o po kelių minučių jis jau buvo orbitoje.

Erdvėlaiviu su septyniais astronautais, tarp kurių yra ir švedas, gabenama įranga naujam miegamajam: bėgtakis, šaldytuvas, maisto ir kitokių krovinių.

Stotyje ketinama palikti JAV astronautę amerikietę Nicole Stott, kuri pakeis savo kolegą ir tautietį Timą Koprą, kuris dirbo stotyje nuo liepos ir dabar grįš į Žemę.

„Discovery“ startas buvo atidėliojamas tris kartus dėl nepalankių orų ir įvairių sutrikimų. Du kartus dėl įtarto skysto vandenilio vožtuvo prakiurimo, kuris buvo pastebėtas pilant degalus į „Discovery“; vėliau paaiškėjo, jog tinkamai neveikė vožtuvo indikatorius. Kartą startas buvo atidėtas dėl audrų.

Šie trukdžiai primena ankstesnės misijos vargus, kai erdvėlaivio „Endeavour“ startas buvo atidėtas penkis kartus - dėl oro sąlygų ir techninių gedimų.

Erdvėlaivių 128-osios misijos įgula, vadovaujama astronauto Ricko Sturckowo (Riko Stukovo), pristatys į TKS 6,8 tonos krovinių, kurie sudėti į Italijos kosmoso agentūros modulį „Leonardo“.

Numatyta, kad du misijos astronautai tris kartus išeis į atvirą kosmosą ir išbus ten po 6,5 valandos. Ši 13 dienų truksianti misija yra ketvirtoji šiemet, dar viena planuota lapkričiui.

Atvirame kosmose astronautai atliks įvairių darbų, iš kurių pažymėtinas senojo skysto amoniako rezervuaro pakeitimas nauju 800 kg rezervuaru, gabenamu erdvėlaiviu "Discovery" iš Žemės.

Taip pat ketinama išmontuoti eksperimentų įrangą, kuri bus pargabenta į Žemę apdorojimui.

Naujas šaldytuvas bus panaudojamas kraujo, šlapimo mėginių ir kitų medžiagų laikymui stotyje iki to laiko, kai jie bus pargabenti į Žemę tyrimams, kuriais siekiama nustatyti, kaip nesvarumas veikia organizmą.

Bėgtakis COLBET bus jau antras stotyje. Juo TKS įgulos nariai treniruos savo raumenis ilgai gyvendami nesvarumo sąlygomis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (5)

Susijusios žymos: