„Herschel“ kosminė observatorija pradėjo mūsų galaktikos tyrimus (5)
Milijardą eurų kainavusi Europos „Herschel“ kosminė observatorija pamažu baigia derinti savo prietaisus ir jau bando naujas observatorijos galimybes apjungiant skirtingų kamerų padarytus vaizdus į vieną bendrą „kosminį paveikslą“.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Mokslininkų teigimu, šios nuotraukos labai informatyvios. „Mūsų fiksuojamų ilgių bangos daug pasako apie astrofiziką. „Spire“ ypač gerai matoma šalta ir išsiplėtusi medžiaga, kuri gali reikšti ankstyvąsias žvaigždės formavimosi stadijas. „Pacs“ jautresnis tam, ką galima pavadinti šiltesne medžiaga, nors vis tiek kalbama apie labai žemas temperatūras. Ta medžiaga gali būti artimesnė regionams, kur žvaigždės jau susiformavę ir sušildytos jaunų žvaigždinių darinių“, - pasakojo Cardiffo universiteto profesorius Mattas Griffinas.
Priminsime, jog infraraudonųjų spindulių diapazone dirbantis teleskopas, kaip tikimasi, pateiks astronomams žinių apie kai kuriuos fundamentalius Visatą formuojančius procesus. „Herschel“ privalumas tas, kad jo jautrumas leidžia matyti tuos objektus, kurie nepastebimi naudojant kitus teleskopus, net ir pavyzdžiui „Hubble“. Jo pagrindinė misija – pateikti duomenis, leisiančius mokslininkams geriau suprasti mechanizmus, kontroliuojančius ankstyvąsias žvaigždžių evoliucijos stadijas.
„Herschel“ teleskopas nuolat skenuos dangaus teritoriją, kuri yra maždaug 16 kartų didesnė už iš Žemės matomą Mėnulį. Teleskopas jau pradėjo tyrinėti Pietų Kryžiaus žvaigždyno kryptimi esančią Paukščių Tako galaktikos dalį.