Uždrausti juodieji serbentai. „100 metų.“ Kas vyksta  ()

Sodininkams buvo uždrausta auginti juoduosius serbentus.


Juodieji serbentai
Juodieji serbentai
© Jerzy Opioła, CC BY-SA 3.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ribes_nigrum_a1.JPG

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Draudimas auginti juoduosius serbentus Jungtinėse Amerikos Valstijose galiojo beveik šimtą metų: nuo XX amžiaus pradžios iki jo panaikinimo XXI amžiaus pradžioje.

Todėl dauguma amerikiečių niekada gyvenime nėra ragavę šios uogos.

XIX amžiaus pabaigoje juodieji serbentai buvo gana populiarūs tarp Niujorko valstijos gyventojų, tačiau serbentai buvo uždrausti dėl parazitinio grybelio Cronartium ribicola. Šis grybelis naikino pušis, o serbentų krūmus naudojo kaip tarpininką.

Du naujausi KOSPET laikrodžiai: krūva išmaniųjų funkcijų, nepralaidūs vandeniui ir karinio lygio atsparumas pažeidimams (KOSPET Tank S2 ir KOSPET Tank X2 Ultra apžvalga)
5681 5

„KOSPET Tank S2“ ir „KOSPET Tank X2 Ultra“ yra dvi visiškai šviežios šio gamintojo naujovės – ir šiuos išmaniuosius laikrodžius mes jau išbandėme! Taigi, kokie mūsų įspūdžiai apie juos?

Išsamiau

Siekdamos išsaugoti miškų pramonę, nuo 1911 m. JAV valstijos pradėjo drausti juodųjų serbentų auginimą.

XX a. viduryje pradėtos veisti atsparios ligoms serbentų veislės, tačiau kai kurių žmonių atmintyje vis dar išliko nuogąstavimai dėl grėsmės pušims.

Be to, dauguma amerikiečių niekada nėra ragavę juodųjų serbentų, todėl uždraudimas juos auginti niekam neužkliuvo.

1966 m. JAV pradėjo leisti atskiroms valstijoms panaikinti draudimą, tačiau procesas buvo lėtas. Niujorko valstijoje draudimas buvo panaikintas 2003 m. Grego Quinno pastangomis, kuris įtikino valstiją, kad serbentus dabar saugu auginti.

 

Tačiau daugelis amerikiečių dėl šio draudimo vis dar nežino, koks yra juodųjų serbentų skonis.

Juodieji serbentai (Ribes nigrum) istoriškai kilę iš Šiaurės Europos ir Azijos. Juose gausu vitamino C, jie valgomi žali ir naudojami kulinarijoje, taip pat uogienėms, alkoholiniams gėrimams gaminti, kvapiosioms medžiagoms ir purpuriniams dažams gaminti.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(82)
(6)
(76)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()