Koks gyvūnas nužudo daugiausiai žmonių? Atsakymas gali būti netikėtas  ()

Galima pamanyti, kad daugiausiai žmonių nužudantis gyvūnas galėtų būti žiaurus plėšrūnas – pavyzdžiui, didysis baltasis ryklys, grizlis ar kitas panašus didelis žvėris. Tačiau daugiausiai gyvybių nusinešantis gyvūnas nėra nei didelis, nei žiaurus, rašo „IFLScience“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pirmiausia pažvelkime į statistiką.

Rykliai visame pasaulyje kasmet nužudo vidutiniškai apie 10 žmonių. Šiaurės Amerikoje po kraštą klajoja apie 750 000 juodųjų lokių, kurie kasmet vidutiniškai nužudo vieną žmogų. Meškas ir ryklius šioje statistikoje lenkia net karvės – kasmet JAV vien jos nužudo 20–22 žmones.

Dėl vorų, kurių baiminasi daugybė žmonių visame pasaulyje, įkandimų žūva labai mažai žmonių – ypač po to, kai XX a. buvo sukurti priešnuodžiai. To negalima pasakyti apie gyvačių įkandimus, nuo kurių kasmet pasaulyje miršta apie 140 000 žmonių – tačiau ir jos nėra daugiausiai žmonių pražudantis gyvūnas.

Tiesa ta, kad daugiausiai žmonių pražudantis gyvūnas yra uodas. Kasmet nuo 700 000 iki 2,5 mln. žmonių miršta dėl šio gyvio platinamų ligų.

Mažiausia kaina šiais metais! Lietuvių sukurta „NordPass“ paslauga, kuria pasitiki milijonai – „tiesiog būtina kiekvienam interneto naudotojui“ (Video)
9826 3

Tiesiog nerealiai gera proga gauti lietuvių sukurtą produktą už mažiausią kainą šiais metais! Ir dabar dar priedo gausite visiškai naujas ir puikias galimybes atveriančias funkcijas.

Išsamiau

Uodai yra įvairių ligų pernešėjai, iš kurių mirtiniausia – maliarija, nuo kurios kasmet miršta apie 600 000 žmonių. Šia liga dažniausiai suserga atogrąžų ir subtropikų zonose gyvenantys žmonės, tačiau dėl klimato kaitos jie gali išplisti į anksčiau nepaliestas teritorijas.

Šalyse, kuriose šios ligos paplitimas yra didžiausias, labiausiai pažeidžiami yra maži vaikai, kurių imunitetas dar nėra susiformavęs, taip pat nėščios moterys, kurių imunitetas dėl nėštumo yra pakitęs.

Pastaraisiais metais maliarija ėmė kelti vis didesnį pavojų žmonėms, gyvenantiems šalyse, kuriose užsikrėsti ši liga nebūdinga. Pavyzdžiui JAV ir Prancūzijoje buvo fiksuoti pavieniai ligos avejai žmonėms, kurie prieš tai lankėsi endeminėse šalyse.

 

Maliarija nėra vienintelė uodų platinama liga. Kita liga, kurią perneša uodai yra dengės karštligė – virusinė infekcija, taip pat paplitusi tropinėse ir subtropinėse vietovėse – nėra tokia sunki kaip maliarija ir dauguma žmonių per tam tikrą laiką pasveiksta. Taip pat uodai platina Vakarų Nilo virusą, kuris retais atvejais gali sukelti neurologinę ligą, nuo kurios gali mirti žmonės. Šiuo metu specifinio Vakarų Nilo viruso gydymo nėra, rašo „IFLScience“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(14)
(0)
(14)

Komentarai ()