Ką tik prasidėjo. Masinės skerdynės. „Niekas niekada nieko panašaus nėra daręs“ (Video) ()
Naujoji Zelandija pradėjo įgyvendinti planą „Be plėšrūnų 2050“ (Predator Free 2050), kuriuo siekiama visiškai išnaikinti kelis žinduolius šalyje. Naujosios Zelandijos gyventojai teigia, kad svetimų gyvūnų išnaikinimas rodo vietinių rūšių apsaugą.

© Cody Pope, CC BY-SA 2.5 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Opossum_1.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Prieštaringai vertinamas projektas pradėtas Kawau saloje, esančioje 50 km į šiaurę nuo Oklando. medžios Medžiotojai ir dresuoti šunys išgaudys oposumus ir valabes (kengūrinių šeimos gyvūnas). Taip pat bus naudojami spąstai ir purškiami toksinai, dėl kurių žus nepageidaujami gyvūnai. Numatoma, kad sterblinių naikinimo programa truks 18 mėnesių.
Naujosios Zelandijos vyriausybė paskelbė savo nevietinių rūšių naikinimo programą „ambicingiausiu kada nors įgyvendintu gamtosaugos projektu“. Kita vertus, kritikai negaili griežtų žodžių, tiesiogiai kalbėdami apie žiaurų elgesį su gyvūnais, kuriuos žmonės tyčia atvežė į šią vietą.
Prieš keletą metų buvo pasiūlyta Kawau saloje visiškai išnaikinti rūšis, kurios laikomos „kenksmingomis“ ir invazinėmis,. Oklando taryba idėją išnaikinti oposumus, valabes, žiurkes ir šermuonėlius saloje pristatė 2018 m., kai pasiūlymą palaikė 64 % Oklando gyventojų.
|
Buvo surengta nemažai edukacinių renginių ir kelionių į salas, kuriose nėra svetimų ir invazinių rūšių – tokiu būdu pareigūnai norėjo įtikinti vietos bendruomenes, kad „kenkėjų“ naikinimas yra pagrįstas. Daugiau nei 300 Naujosios Zelandijos salų dabar yra be plėšrūnų.
Kawau yra gana didelė sala, apaugusi vietinėmis augalų ir medžių rūšimis. Tai taip pat nykstančių rūšių, daugiausia paukščių, prieglobstis. Oklando taryba tvirtina, kad oposumai ir valabės daro spaudimą vietos laukinei gamtai ir jei nieko nebus daroma, aplinkai bus padaryta ilgalaikė žala. Teigiama, kad saloje augalija mintantys sterbliniai, be kita ko, yra atsakingi už miškų sudėties pokyčius, dėl kurių padidėja gaisrų rizika ir sumažėja vietinių gyvūnų maistas.
Kawau salos gyventojus ir turistus regioninė valdžia reguliariai informuoja apie vykstančias medžiokles. „Jei neišnaikinsime šių kenkėjų, miškas ir toliau nyks“, – teigia Oklando taryba.
„Predator Free 2050“ – tai planas, kuriuo siekiama visiškai išnaikinti septynias invazines žinduolių rūšis šalyje, nors šios idėjos kritikai perspėja, kad to pasiekti neįmanoma. Naujoji Zelandija susideda iš daugiau nei 600 salų, todėl prieštaringai vertinamo plano mastas yra milžiniškas – plėšrūnai išsibarstę po visą šalies teritoriją, o milijonų gyvūnų naikinimui norima išleisti apie 6 milijardus dolerių.
Svetimos ir invazinės žinduolių rūšys, kurias kadaise į salas introdukavo žmonės, pradėjo konkuruoti su vietinėmis rūšimis arba kelti joms grėsmę.
XIX amžiuje kolonizatoriai įvežė plėšrūnų, kurie laikomi didžiausia grėsme neskraidantiems paukščiams, ypač endeminiams paukščiams – kiviams ir kakapo. Naujojoje Zelandijoje taip pat gyvena žiurkės, šeškai, oposumai ir valabės, nors pastarosios tampa vis retesnės, nes beveik visi šie gyvūnai buvo išnaikinti.