Kodėl dauguma kačių pasaulyje miega ant kairiojo šono? „Tai gyvybiškai svarbu“  ()

Naujame tyrime mokslininkai išanalizavo šimtų kačių miegojimo pozas ir aptiko kai ką įdomaus: du trečdaliai gyvūnų renkasi miegoti tik ant kairiojo šono. Manoma, kad gyvūnai turi svarią priežastį pasirinkti šią pozą.



© Picryl (atvira licencija) | https://picryl.com/media/tortoiseshell-cat-sleeping-chair-animals-a9271d

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žmonės ir katės gyvena greta jau tūkstančius metų, ir per tą laiką mums pavyko daug sužinoti apie savo augintinius, tačiau kai kurios paslaptys vis dar lieka. Pavyzdžiui, ar pastebėjote, kad jūsų augintinis dažniausiai mieliau miega susisukęs ant kairiojo šono? Tyrėjai, regis, išsiaiškino, kodėl.

Katės paprastai miega nuo 12 iki 16 valandų per parą, o naujas Rūro universiteto Bochume (Vokietija) komandos tyrimas rodo, kad dauguma jų renkasi gulėti susisukusios ant kairiojo šono.

Taip pat žinoma, kad katės mėgsta miegoti aukštesnėse vietose: jas traukia kačių namelių stogai, lagaminų krūvos ar viršutinės spintų lentynos, ir tam yra priežastis. Tiesą sakant, mūsų augintiniai jaučiasi saugiau aukštai, kur jiems negresia ant žemės esantys plėšrūnai ar meilės ištroškę šeimininkai. Iš esmės, ši padėtis leidžia gyvūnams matyti bet kokias grėsmes iš tolo.

[EU+Kuponai] Tik nuo 97€! Vėjo jėgainių rinkiniai. Turėkite energetinę nepriklausomybę visur, kur tik jums reikia
5908 7

Fantastiškai geros kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Pasak tyrimo bendraautoriaus, neurologo Onuro Güntürküno, jis ir jo kolegos iškėlė hipotezę, kad miegojimo padėties pasirinkimas taip pat gali atlikti panašias funkcijas.

 

Tyrime mokslininkai analizavo kačių miegojimo pozas 408 vaizdo įrašuose, o rezultatai atskleidė statistiškai reikšmingą šališkumą: du trečdaliai kačių (266 ir 408) iš tikrųjų renkasi gulėti ant kairiojo šono. Tokioje pozoje jų kairysis regėjimo laukas neužstojamas jų pačių kūno.

Güntürkünas mano, kad elgesio asimetrija gali turėti privalumų, nes abu smegenų pusrutuliai specializuojasi skirtingose ​​užduotyse. Kairysis regėjimo laukas maitina dešinįjį smegenų pusrutulį, kuris yra susijęs su erdviniu suvokimu, grėsmės atpažinimu ir greitu pabėgimo koordinavimu. Todėl manoma, kad ši miegojimo poza gali leisti katei greičiau reaguoti, kai ją pažadina plėšrūnas ar žmogus, kuriam reikia augintinio dėmesio.

 

Miegas yra viena pažeidžiamiausių gyvūnų būsenų, nes budrumas prieš plėšrūnus smarkiai sumažėja, ypač gilaus miego fazių metu. Tyrėjai linkę manyti, kad kačių miegas ant kairio šono galėjo išsivystyti dėl pusrutulių asimetrijos grėsmės apdorojimo metu. Tačiau tyrėjai pripažįsta, kad negalima atmesti ir kitų veiksnių.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(2)
(0)
(2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: