1 valgomasis šaukštas 10 litrų vandens: laistau pomidorus, kad iš kiekvieno žiedo susidarytų vaisiaus užuomazga  ()

Pomidorų krūmai aktyviai žydi – tai metas, kai augalams ypač svarbu skirti tinkamą priežiūrą ir tręšimą. Būtent dabar galime padėti kiekvienam žiedui virsti sultingu vaisiumi.



© Mike Jones (Public Domain) | https://www.pexels.com/photo/close-up-shot-of-fresh-red-tomatoes-on-person-s-hand-8805204/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tačiau ką daryti, jei pomidorų žiedai džiūsta ir krenta? Gilinkimės į pagrindines priežastis ir veiksmingas priemones, padėsiančias išsaugoti būsimą derlių.

Kodėl pomidorų žiedai džiūsta?

Džiūstantys ir krintantys pomidorų žiedai yra dažna sodininkų problema. Pagrindinės to priežastys gali būti šios:

  • Maistinių medžiagų, ypač kalio, trūkumas: kaliui ir borui tenka esminis vaidmuo vaisių formavimosi procese žydėjimo metu.
  • Netinkama oro temperatūra: tiek per aukšta, tiek per žema temperatūra gali neigiamai paveikti pomidorų žydėjimą.
  • Drėgmės trūkumas dirvožemyje: nepakankamas laistymas yra viena dažniausių priežasčių, kodėl augalas meta žiedus.
  • Per intensyvus lapų ir pažastinių ūglių šalinimas: pernelyg didelis „streso“ sukėlimas augalui gali išprovokuoti žiedų ir užuomazgų numetimą.

Kalis ir boras: esminės medžiagos žydėjimo metu

[EU+Kuponai] Tik nuo 97€! Vėjo jėgainių rinkiniai. Turėkite energetinę nepriklausomybę visur, kur tik jums reikia
5870 7

Fantastiškai geros kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Kaip minėta, žydėjimo metu pomidorams gyvybiškai svarbūs du elementai – kalis ir boras. Boras skatina žiedų formavimąsi ir vaisių užsimezgimą, o kalis yra nepakeičiamas vaisių vystymuisi.

Boro trūkumas gali būti kompensuojamas tręšiant pomidorus boro rūgšties tirpalu arba specialiais preparatais, kurių sudėtyje yra boro.

Tačiau ne mažiau svarbus yra ir kalis. Kalio trąšos padeda papildyti šio elemento trūkumą dirvožemyje ir skatina vaisių mezgimą. Vienas iš efektyvių ir lengvai paruošiamų tirpalų – kalio sulfatas. Aš pati naudoju paprastą, bet veiksmingą receptą: 1 valgomąjį šaukštą kalio sulfato ištirpinu 10 litrų vandens. Kruopščiai išmaišius, kiekvienam pomidorų krūmui supilu apie 500 ml šio tirpalo tiesiai prie šaknų. Patogumui naudoju 500 ml talpos indelius, taip trąšos pasiskirsto tolygiai ir tikslingai.

Visapusiška pomidorų priežiūra: daugiau nei tik tręšimas

 

Svarbu suprasti, kad vien tik tręšimas neužtikrins gausaus derliaus, jei nebus paisoma kitų pomidorų priežiūros aspektų. Augalai reikalauja kompleksinės priežiūros, apimančios tinkamą drėkinimą ir palankių mikroklimato sąlygų užtikrinimą.

  • Temperatūra: stebėkite temperatūrą šiltnamyje. Esant karščiams, būtina vėdinti, o vėsiu oru – saugoti augalus nuo skersvėjų. Atidžiai sekite orų prognozes ir atitinkamai reaguokite.
  • Laistymas: reguliarus ir pakankamas laistymas yra gyvybiškai svarbus. Dėl drėgmės trūkumo dirvožemyje augalas patiria stresą ir meta žiedus bei jau užmegztas užuomazgas. Atminkite, kad be tinkamo laistymo, bet koks tręšimas bus bevertis.
  • Lapų ir pažastinių ūglių šalinimas: nors lapų ir pažastinių ūglių šalinimas yra svarbi pomidorų priežiūros dalis, tai daryti reikia saikingai. Per didelis ar staigus lapų ir pažastinių ūglių nuskynimas gali sukelti augalui šoką, dėl kurio jis gali numesti ne tik žiedus, bet ir jau susiformavusias užuomazgas. Šį procesą atlikite palaipsniui ir atsargiai.

 

Apibendrinant, norint sulaukti gausaus pomidorų derliaus, būtina kompleksinė priežiūra: tinkamas tręšimas kaliu ir boru, optimalios temperatūros palaikymas, reguliarus laistymas ir saikingas lapų bei pažastinių ūglių šalinimas. Laikydamiesi šių rekomendacijų, galėsite džiaugtis sultingais ir gausiais pomidorų vaisiais!

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(0)
(0)
(0)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()